۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰

مدیرکل صنایع معدنی وزارت صمت خبر داد:

۷ درصد از معادن کشور اکتشاف شده است/ ضرورت سرمایه گذاری جدی در حوزه معادن

۷ درصد از معادن کشور اکتشاف شده است/ ضرورت سرمایه گذاری جدی در حوزه معادن
امیری گفت: ۹۳ درصد از معادن کشور هنوز اکتشاف نشده و کار تحقیقی روی آن انجام نشده است.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شاتا، سیف الله امیری در نشست نقش کارگزاران تبادل فناوری در رونق تولید صنایع معدنی در نخستین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری ساخت داخل و رونق تولید با اشاره به اکتشاف ۷ درصدی انجام شده در معادن کشور گفت: ۹۳ درصد از معادن کشور اکتشاف نشده و کار تحقیقی روی آن انجام نشده است.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری در حوزه معادن نیازمند عزمی جدی است و سرمایه گذار در زمینه اکتشاف معادن به طور جدی وارد نشده اند.

وی با اشاره به اینکه کار معادن تولید است و در تحریم‌های بین المللی تنها بخشی هستند که آسیب نمی‌بینند، گفت: جوانان مستعدی در این حوزه فعال هستند که با نسل گذشته بسیار متفاوتند و نیاز به حمایت دارند.

این مقام مسئول از کشف ۲ میلیارد تنی سنگ در معدنی در زنجان خبر داد و گفت: یکی از مشکلات ما در گذشته پسماند‌های معادن بود، ولی امروزه با رشد تکنولوژی پسماند‌های معادن ارزش بیش از هزار میلیارد تومانی پیدا کرده است.

امیری از فعالیت ۶ هزار و ۵۰۰ واحد در تولید سنگ در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد بیش از ۵۰۰ واحد سنگ خوب تولید می‌کنند که مناسب صادرات است.

وی به ساخت ماشین آلات در حوزه سنگ اشاره کرد و گفت: ساخت ماشین آلات در این حوزه نیاز به دانش دارد و نمایشگاه ساخت داخل می‌تواند زمینه‌های حضور شرکت‌های دانش بنیان را فراهم کند.

امیری آموزش، تامین نقدینگی، نبود انبار را از جمله مشکلات واحد‌های تولیدی برای صادرات عنوان کرد.

بیشتر بخوانید: نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل» از مهمترین نوآوری‌های صنعتی و علمی/ معرفی ۲ هزار نیاز صنعتی و معدنی کشور

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking