۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴

مقام آمریکایی: فیلم ساقط کردن پهپاد ایرانی را منتشر می‌کنیم!

مقام آمریکایی: فیلم ساقط کردن پهپاد ایرانی را منتشر می‌کنیم!
یک منبع در کاخ سفید مدعی شد آمریکا به زودی فیلم سرنگونی پهپاد ایرانی را منتشر خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، یک منبع در کاخ سفید در گفت‌وگو با شبکه خبری الحدث عربستان مدعی شد آمریکا به زودی فیلم سرنگونی پهپاد ایرانی را منتشر خواهد کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه شب مدعی شد یک کشتی نظامی این کشور یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز هدف قرار داده است. ترامپ که در ابتدای مراسمی در کاخ سفید صحبت می‌کرد، گفت: «پیش از شروع سخنرانی، می‌خواهم همه را در جریان یک حادثه قرار دهم که امروز در تنگه هرمز رخ داد و «یو. اس. اس. باکسر» که یک کشتی آبی-خاکی تهاجمی است، در آن مشارکت داشته و طی آن باکسر علیه یک پهپاد ایرانی که تا فاصله بسیار بسیار نزدیکی جلو آمده بود، تقریبا ۱۰۰۰ یارد (۹۱۴ متر) و چندین هشدار برای کنار رفتن را نادیده گرفت و تهدیدی برای کشتی و خدمه کشتی بود، اقدام تدافعی انجام داد. این پهپاد بلافاصله نابود شد.»

این در حالی است که مقامات ایرانی با رد این ادعا، سرنگونی هر گونه هواپیمای بدون سرنشین ایرانی را تکذیب کردند. به نظر می رسد پس از ساقط شدن پهپاد گران قیمت آمریکایی از سوی ایران، ترامپ می کوشد با ایجاد جنگ روانی، وجهه مخدوش خود در میان مردم آمریکا را ترمیم کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking