۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹

وضع مالیات بر دلالان مسکن و خودرو مشکل این دو بخش را برطرف می‌کند

وضع مالیات بر دلالان مسکن و خودرو مشکل این دو بخش را برطرف می‌کند
امام جمعه اردبیل گفت: وضع مالیات بر دلالان مسکن و خودرو مشکل این دو بخش را کاملاً برطرف می‌کند و راه آن بسیار آسان است.

به گزارش خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اظهار داشت: بخشی از جامعه ما مستاجر و خانه به دوش است و جامعه و به ویژه مسئولان دولتی نباید از وضع این‌ها غافل شود چرا که این‌ها که از خرید خانه عاجزند رفته رفته از پرداخت اجاره بها هم عاجز می‌شوند.

وی گفت: متأسفانه ورود دلالان به این قضیه و عدم سیاست صحیح دولت در احداث مسکن، باعث تورم بالای 100 درصد در مسکن شده است به طوری که در شهرستان‌ها خانه‌ای که 120 میلیون تومان قیمت داشت حالا با ایجاد فضای تصنعی 350 میلیون تومان معامله می‌شود و در محیطی مثل شهر تهران خانه کمتر از یک میلیارد نمی‌شود خرید.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل افزود: از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنیم که دستور ساخت 100 هزار واحد مسکونی به ستاد اجرایی داده‌اند و گویا 500 واحد مخصوص استان ما خواهد بود ولی راه حلّ عمده، سیاست‌گذاری صحیح دولت است.

عاملی بیان کرد: مالیات بر عایدی سرمایه هم باعث کاهش نرخ تورم می‌شود، هم باعث کاهش اختلاف طبقاتی است، هم موجب توزیع عادلانه‌تر درآمد می‌شود و هم سبب کاهش نوسانات قیمتی بازار و قابل پیش‌بینی شدن آن می‌‌شود؛ نقدینگی افسار گسیخته در کشور به هر کجا حمله می‌کند خرابی عظیم درست می‌کند و بخشی از ملت را زمین گیر می‌کند در حالی که وضع مالیات بر کالاهای سرمایه‌ای باعث رفتن نقدینگی و سرمایه ها به طرف کسب و کار معقول و تولید می‌شود.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: وضع مالیات بر دلالان مسکن و خودرو مشکل این دو بخش را کاملاً برطرف می‌کند و راه آن بسیار آسان است؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت کدملی و مشخصات خریداران خودرو را به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌کند و سازمان امور مالیاتی از آن دسته از خریدارانی که بیش از یک خودرو و یک مسکن خریده‌اند مالیات اخذ می‌کند، در نتیجه دست دلالان و سودجویان که برای کسب درآمد بادآورده به خرید و فروش خودرو و مسکن آمده‌اند کوتاه و مصرف کنندگان واقعی وارد بازار می شوند.

وی بیان کرد: از هیئت دولت و وزیر اقتصاد و به ویژه از مجلس تقاضایی داریم. طرح مالیات بر عایدی سرمایه در بازار مسکن با هدف مقابله با فعالیت‌های سوداگرانه در تیرماه سال 1397 با رای بیش از یکصد نفر از نمایندگان مجلس در دستور کار خانه ملت قرار گرفت، این طرح در کمیسیون اقتصادی بررسی و با کلیات آن موافقت شد اما در جریان بررسی جزئیات طرح مذکور به دلیل وعده دولت جهت ارائه لایحه جامع در آینده نزدیک متوقف شد.

عاملی افزود: دولت باید به یک نکته بسیار مهم توجه کند و آن اینکه عدم وضع مالیات بر مسکن و خودرو که از اصول بدیهی اقتصادی است باعث می شود ملت به دولتمردان سوء ظن کنند و این هزینه ای بسیار خطرناک از حیثیت نظام است.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل گفت: ماجرای توقیف نفتکش‌ها را انگلیس شروع کرد و علت آن این بود که می‌خواستند ایران را تست کنند تا در صورتی که کوتاه بیاید کل کشتیرانی ایران را در آب‌های بین‌المللی مختل کنند.

وی افزود: انگلیس در زمان مصدق یک تجربه موفقیت آمیز در این مورد داشت، در ماجرای ملی شدن صنعت نفت ایران توسط مصدق، ایران برای نخستین بار با تحریم همه جانبه فروش نفت از سوی انگلستان روبه‌رو شد و ناوگان نیروی دریایی انگلیس با حضور در خلیج فارس جلوی تردد کشتی‌های خریدار نفت ایران را به بندر آبادان ‌گرفت.

عاملی بیان کرد: آن زمان مصدق به آمریکایی‌ها اعتماد کرد و با انگلیس سر ملی کردن نفت درگیر شد ولی نمی‌دانست که آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند و لذا آمریکایی‌ها به او خیانت کردند و کودتای 28 مرداد را راه انداختند و 25 سال کشور، طعمه لذیذ برای آمریکا شد و استعمار پیر جای خود را به آمریکا داد.

امام جمعه اردبیل اظهار کرد: آمریکا هم کودتا راه انداخت و هم در تحریم همه جانبه ایران با انگلیس همراه شد و حالا این دزد همان است که مشروطه ما را دزدید؛ این دزد همان است که نهضت مصدق ما را سرنگون و 28 مرداد را راه انداخت.

عاملی گفت: ترامپ از حالا فهمیده که در انتخابات آمریکا همه چیز را به خاطر ایران باخته است و لذا متوسل به دروغ شده تا حیثیت خود و حیثیت بر باد رفته آمریکا را جبران کند و دروغ بافته که یک پهباد ایرانی را ساقط کرده است، ترامپ تا آوریل امسال بیش از 10 هزار دروغ و ادعای نادرست و گمراه کننده گفته است؛ او به طور میانگین روزانه 23 ادعای دروغ دارد، واشنگتن پست می‌گوید «ما آمار گرفته‌ایم او 10 هزار و 111 ادعای دروغ در 828 روز دارد».

وی اظهار کرد: در سلسله موفقیت های بزرگ جبهه مقاومت یک موفقیت بزرگ برای جبهه مقاومت امروز درست شد، امروز نماینده دائم عربستان در سازمان ملل اعلام کرد که عربستان خواستار تعامل دیپلماتیک با ایران است و تماس‌هایی را با ایران برقرار کرده است؛ وی گفته ما خواستار جنگ با ایران نه در یمن و نه در خارج از آن نیستیم و زمان آن رسیده است که بحران یمن به پایان برسد.

خطیب جمعه اردبیل بیان کرد: این نتیجه مقاومت تاریخی ملت یمن، پهبادهای انصارالله یمن و نتیجه اقتدار ایران در برابر آمریکا مخصوصا با اسقاط پهباد و نتیجه مقاومت ملت ماست، این سخن عربستان را مقایسه کنید با سخن قبلی عربستان که می‌گفت ما جنگ را به داخل ایران خواهیم برد، این عین سخن بن سلمان بود و این اظهارات عربستان به طور کامل در تقابل با آمریکاست که اخیرا متحدان خود را برای تشکیل ائتلاف دریایی علیه ایران دعوت کرد.

عاملی افزود: طبعا ایران اسلامی از این تمایل عربستان استقبال می‌کند و چند هفته قبل هم ایران اعلام کرد که مایل است با کشورهای خلیج فارس پیمان عدم تعرض امضا کند تا خاطر آنها از جانب ایران جمع باشد.

کلیدواژه ها :مصدق امام زمان
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

website tracking