۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۷

امام جمعه موقت گرگان:

گسترش تقوا در جامعه مشکلات را حل می کند

گسترش تقوا در جامعه مشکلات را حل می کند
امام جمعه موقت گرگان با اشاره به آثار معنوی و مادی تقوا در جامعه اسلامی گفت: گسترش تقوا در بین آحاد مردم به حل مشکلات مادی و معنوی جامعه منجر می شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ، حجت الاسلام قربانعلی برقرار امام جمعه موقت گرگان در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان گفت:منشأ انحرافات و خلاف در جامعه ضعف ایمان بوده و اگر انسان مومن باشد جرأت نمی‎کند به بندگان خدا ظلم کند.

وی با اشاره به اینکه تقوا در جامعه آثار مثبت دارد و بی تقوایی آثار منفی ادامه داد:در قرآن به تقوا و مشتقاتش ۲۵۸ بار این واژه بکار برده شده است و ۶۳ سوره تقوا را متذکر شده و ۲۳۷ آیه در قرآن راجب تقوا گفته شده است.

وی با اشاره به اینکه مسیر تکامل انسان بی‎نهایت است، نتایج تقوای الهی در زندگی فردی و اجتماعی مومنان بسیار گسترده و نامحدود است بنابراین باید مصادیق عینی تقوا توسط خطیبان نمازجمعه برای مردم بازگو شود.

برقرار گفت: البته تنها ذکر نکات کوتاه در خطبه‌های نماز جمعه کفایت نمی‌کند بلکه باید مولفه‌های تقوا دقیق ارائه تا مورد استفاده عملی قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه اگر ملت متقی شوند جامعه در برابر بسیاری از آفات ایمن می‌شود، تصریح کرد: یکی از نیاز‌های امروز جامعه ما تقوا است که اگر در جامعه گسترش یابد زمینه‌ساز حل مشکلات مادی و معنوی جامعه است و اهل تقوا بهترین سهم را در دنیا و در آخرت دارند، اما متکبران و اهل دنیا در آخرت از نعمات الهی بی بهره اند.

وی ادامه داد:تقوا موجبات سلامت جسمی و روحی بشر را فراهم کرده و این امر در نشست‌های سازمان بهداشت جهانی به تأیید رسیده است.

وی با بیان اینکه متقین وابسته به دنیا نیستند و از این سود برده اند گفت:متقین کسانی هستند که فردای قیامت در جوار پروردگار هستند و هم لذت دنیا و آخرت را برده اند.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking