۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۳

تحریم‌ها و محدودیت‌های مالی، تاثیری در پرداخت خسارت به زلزله زدگان مسجدسلیمان ندارد

تحریم‌ها و محدودیت‌های مالی، تاثیری در پرداخت خسارت به زلزله زدگان مسجدسلیمان ندارد
معاون رئیس جمهوری گفت: تحریم‌ها و محدودیت‌های مالی، تاثیری در پرداخت خسارت به زلزله زدگان مسجدسلیمان ندارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مسجدسلیمان، مردم این شهرستان را مردمی متعهد، نجیب و شهید پرور عنوان کرد و گفت: بهترین دوران کاری خود را در این شهرستان گذرانده و ارادت خاصی نسبت به مردم این شهرستان دارم.

وی بیان داشت: امروز به نمایندگی از رئیس جمهوری و هیأت دولت این افتخار حاصل شد که برای بررسی وضعیت زلزله هفته گذشته در این منطقه حضور پیدا کرده و تمامی مسائل و مشکلات مردم را به هیأت دولت منتقل می‌کنم.

امیری اظهار کرد: با وجود تمامی محدودیت‌های مالی ناشی از تحریم‌های ظالمانه باز هم دولت مردم آسیب دیده مسجدسلیمان را تنها نگذاشته و خسارت‌های آن‌ها به موقع پرداخت خواهد شد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در ادامه افزود: بخش عمده‌ای از زیرساخت‌های این شهرستان را زلزله تخریب کرده که در همان ساعت‌های اولیه رئیس جمهوری در تماس با استاندار خوزستان دستور لازم را برای رسیدگی جدی به مردم آسیب‌دیده صادر کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: این وظیفه اخلاقی هر یک از مقامات دولت است که در بین مردم شریف این شهرستان حضور یافته و مسائل و مشکلات آن‌ها را بررسی کنند.

حسینعلی امیری اذعان داشت: دولت در کنار مردم خواهد ماند و مشکلات و مسائل ناشی از زلزله را به سرعت بررسی و اعتبار لازم برای پرداخت خسارت‌ها را نیز تأمین خواهد کرد.

وی تصریح کرد: استاندار خوزستان در مدتی که از زلزله گذشته بار‌ها در این منطقه حضور یافته و مشکلات این منطقه را به دولت انتقال داده که شایسته تقدیر است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: اکنون در حال برآورد خسارت‌ها هستیم و تا هفته آینده ارزیابی‌ها به پایان می‌رسد و دولت برای پرداخت خسارت‌های مردم آسیب‌دیده اقدامات لازم را در دستور کار جدی قرار می‌دهد.

امیری بیان کرد: اگرچه تحریم‌های ظالمانه آمریکا و دشمنان ما را با محدودیت‌های منابع مالی مواجه کرده، اما این وظیفه دولت است که امروز در کنار مردم مسجدسلیمان بماند و تا آخرین لحظه نیاز‌های آن‌ها را برآورده کند.

وی اظهار داشت: امید است بتوانیم به زودی از مشکلات ایجاد شده توسط دشمن و مشکلات داخلی عبور کنیم.

معاون پارلمانی رییس جمهوری افزود: کشور ما در مسیر توسعه قرار گرفته و به اعتقاد کارشناسان آینده روشنی در انتظار ایران اسلامی است.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking