۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۷

تکذیب خبر آلودگی آب شرب در خوزستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: خبر آلودگی آب شرب در شهر‌هایی از خوزستان صحت ندارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، به نقل از روابط عمومی شرکت آبفا خوزستان، صادق حقیقی پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر استفاده نکردن از آب شرب در شهر آبادان، خرمشهر، شادگان و اهواز را به دلیل آلودگی صحت ندارد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت آب توسط کارشناسان بهداشت استان و این شرکت از لحاظ سلامت و بهداشت تست می‌شود افزود: ماهانه ۲۲ هزار و ۷۰۰ مورد کلرسنجی در شهر‌های خوزستان انجام می‌شود.

حقیقی پور بیان داشت: بر اساس گزارشات تاکنون هیچگونه آلودگی در آب شرب تمامی شهر‌های استان مشاهد نشده است همچنین با توجه به اینکه ۸۰ درصد آب شرب اهواز از طرح غدیر تامین می‌شود، شایعات در مورد آلودگی آب اهواز و شهر‌های آبادن، خرمشهر و شادگان صحت ندارد و مستند نیست.

مدیرعامل آبفا خوزستان تصریح کرد: کارشناسان شرکت آبفا خوزستان علاوه بر نظارت کارشناسان مرکز بهداشت استان، به‌صورت روزانه و بعضا هفتگی اقدامات لازم را جهت پایش و کنترل بهداشتی آب انجام داده و در صورت بروز هرگونه آلودگی یا مشکل فورا تمهیدات لازم را اتخاذ می‌کنند.

این مقام مسئول از مردم خواست تا به شایعات توجه نکنند و اخبار موثق را از صدا و سیمای مرکز خوزستان و خبرگزاری‌های رسمی دنبال کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking