۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۳۷

حمله ملخ‌های مراکشی در شرق گیلان خسارتی نداشت

فرماندار شهرستان سیاهکل با اعلام این خبر که حمله ملخ‌های مراکشی به اراضی کشاورزی روستای جلیسه دیلمان تحت کنترل درآمده است گفت: این حمله خسارتی آن چنانی به محصولات کشاورزی منطقه وارد نکرد.
- اخبار استانها -

محمود صوفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، از آخرین وضعیت مبارزه با حمله ملخ‌های مراکشی به اراضی کشاورزی روستای جلیسه دیلمان سخن گفت و اظهار داشت: با توجه به اقدامات خوبی که سریعاً انجام شد حمله ملخ‌های مراکشی به محصولات کشاورزی منطقه خسارت آن چنانی وارد نکرد. 

فرماندار شهرستان سیاهکل عنوان کرد: در روزهای گذشته اهالی و مردم روستای جلیسه دیلمان گزارش‌هایی را مبنی بر حمله ملخ‌های مراکشی به باغات و مراتع این منطقه به فرمانداری سیاهکل اطلاع دادند که بلافاصله جلسات اضطراری برای مقابله با این مشکل در فرمانداری برگزار شد.

صوفی تصریح کرد: با هماهنگی‌های انجام شده فرمانداری سیاهکل، اکیپ‌های جهاد کشاورزی این شهرستان برای بازدید از منطقه و روند خسارت‌های وارده به مراتع و باغات مردم اعزام شدند و نسبت به راهنمایی و کمک به کشاورزان برای مقابله با حمله ملخ‌های مراکشی اقداماتی را انجام دادند.

ایلام| 9000 هکتار از اراضی علیه آفت ملخ‌های صحرایی سم پاشی شده استبررسی گزارش وزارت جهاد کشاورزی در خصوص مبارزه با ملخ‌های صحراییپایان سرنوشت ملخ‌های صحرایی در استان فارس؛ خسارت در بخش کشاورزی ناچیز است‌

وی عنوان کرد: در بازدید‌های به عمل آمده از اراضی کشاورزی روستای جلیسه دیلمان کارشناسان جهاد کشاورزی با تجمع نقطه‌ای ملخ‌ها روبه‌رو شدند و با توجه به اینکه آفت یاد شده هنوز به صورت گسترده در سطح باغات و مراتع پخش نشده بود اقدام به سمپاشی محصولات کردند.

فرماندار شهرستان سیاهکل بیان کرد: با اقدام فوری مسئولان اداره جهاد کشاورزی و فرمانداری شهرستان سیاهکل حمله ملخ‌های مراکشی به مزارع و باغات مردم با موفقیت کامل به پایان رسید و طبق مشاهدات انجام شده کارشناسان آسیب قابل توجهی نیز به محصولات منطقه وارد نشده است.

صوفی اظهار داشت: جو، گندم و حبوبات از جمله محصولاتی هستند که در حال حاضر در روستای جلیسه دیلمان کشت می‌شود و علاوه بر این طبق گفته جهاد کشاورزی شهرستان سیاهکل از نیمه اردیبهشت تاکنون حدود 800 هکتار از 4 هزار هکتار باغات و مراتع این روستا سمپاشی شده است.

کلیدواژه ها :گیلان
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking