۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۲۵

آگاهی عمومی؛ لازمه توسعه گردشگری

آگاهی عمومی؛ لازمه توسعه گردشگری
گروه اجتماعی ــ شهردار تبریز گفت: توسعه در هیچ زمینه‌ای به ویژه در زمینه‌های گردشگری بدون آگاه‌سازی عمومی ممکن نیست.

آگاهی عمومی، لازمه توسعه گردشگریبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، ایرج شهین‌باهر، شهردار تبریز روز گذشته، 27 تیرماه در آیین افتتاح کنفرانس ملی مدیریت، گردشگری و توسعه پایدار اظهار کرد: تبریز از دیرباز به عنوان شهری بازرگانی شناخته شده اما این به معنای گردشگرپذیر نبودن شهروندان تبریزی نیست.

وی با بیان اینکه تبریز از زیرساخت‌های اصولی برای پذیرش گردشگر برخوردار است، گفت: معرفی و تبلیغات ضعیف پتانسیل‌های موجود در این شهر، اصلی‌ترین عامل توسعه نیافتن گردشگری در این شهر است.

شهردار تبریز ادامه داد: با توجه به اهمیت صنعت گردشگری در دنیا، تمامی مدیران و مسئولان شهری باید برای معرفی و شناساندن شهر تبریز تلاش کرده و برای جذب گردشگر اقدامات عملی انجام دهند.

‎شهین‌باهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه «تبریز ۲۰۱۸» فرصتی نادر برای تبریز بود، اظهار کرد: تصوری که از این رویداد بی‌المللی در بین مردم وجود داشت ساخت و ساز بناهای جدید بود درحالی که از چنین فرصت‌هایی باید برای معرفی داشته‌های تاریخی و فرهنگی بهره برد.

شهردار تبریز در ادامه با اشاره به فعالیت‌های شهرداری تبریز در زمینه گردشگری گفت: شهرداری تبریز نیز در زمینه‌های مرتبط با توسعه صنعت گردشگری اقدامات مثبت بسیاری را انجام داده است.

وی با اشاره به صدور پروانه ساخت هتل به صورت رایگان، تصریح کرد: افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در هتل‌ها و مراکز پذیرش مسافر از برنامه‎های پیش‌رو جهت توسعه گردشگری به شمار می‌رود.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :شهردار تبریز
منبع : خبرگزاری قرآن
website tracking