۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۶

3 محور مهم و حادثه‌خیز نهاوند ساماندهی می‌شوند

3 محور مهم و حادثه‌خیز نهاوند ساماندهی می‌شوند
رئیس اداره راه و شهرسازی نهاوند گفت: سه محور مهم و حادثه‌خیز نهاوندبا قرار گرفتن در ردیف اعتبارات ملی، ساماندهی می‌شوند.
- اخبار استانها -

حسین متین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نهاوند، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش‌های نماینده محترم مردم نهاوند در مجلس سه پروژه راه‌های اصلی و مهم شهرستان نهاوند در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفتند و اکنون این پروژه‌ها فعال هستند.

اعمال محدودیت ترافیکی در جاده آستارا - اردبیلبهره‌برداری از پروژه آزاد راه اراک - خرم‌آباد؛ جاده جدید پلدختر کلنگ‌زنی می‌شودجاده طبس به یزد حادثه خیزترین محور خراسان جنوبی شناخته شد

وی تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل محور نهاوند_آورزمان_ ملایر، محور نهاوند_ بروجرد و محور نهاوند_ فیروزان است که در حال حاضر این پروژه‌ها در دست اقدام قرار دارند و‌ کار در این محورها به خوبی پیش می‌رود.

متین افزود: این سه محور از محورهای اصلی شهرستان و بسیار حادثه‌خیز هستند و ساماندهی این محورها از مطالبات مهم و دیرینه مردم نهاوند است.

وی عنوان کرد: محور نهاوند_ آورزمان_ ملایر به طول هشت کیلومتر و اعتبار آن 80 میلیارد ریال است و در حال حاضر این پروژه 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و از سر عشوند به سمت نهاوند به طول د‌و کیلومتر قیرپاشی آن انجام شده و به زودی این قسمت آسفالت می‌شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی نهاوند بیان کرد: پروژه محور نهاوند_ بروجرد به طول سه کیلومتر و اعتبار آن 50 میلیارد ریال است و این پروژه نیز 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ظرف 6 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

متین گفت: پروژه محور نهاوند_ فیروزان نیز به طول 6 کیلومتر و اعتبار آن 141 میلیارد ریال است و این پروژه اکنون حدود 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تاکید کرد: با تلاش‌های نماینده محترم مردم نهاوند در مجلس در حال حاضر 24 پروژه راه و شهرسازی در نهاوند فعال است که پس از انقلاب در تاریخ نهاوند بی‌سابقه است.

متین در ادامه با اشاره به اینکه مجوز و اعتبار لازم برای بهسازی 76 کیلومتر محور روستایی نهاوند در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: این 76 کیلومتر شامل دو پروژه راه‌های فرعی و 14 پروژه راه‌های روستایی شهرستان است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های راه‌های فرعی شامل دو پروژه مهم راه نهاوند_گیان به طول 17 کیلومتر با 24 میلیارد ریال اعتبار و پروژه دهفول_ برزول_ فارسبان به طول 18 کیلومتر و با اعتبار 18 میلیارد ریال است، ابراز کرد: در حال حاضر این دو پروژه در حال اجرای مناقصه برای انتخاب پیمانکار است.

رئیس اداره راه و شهرسازی نهاوند عنوان کرد: از این پروژه‌ها پنج پروژه در دست اقدام قرار دارد، 9 پروژه برای انتخاب پیمانکار برای بار دوم به مناقصه گذاشته شده‌ و چهار پروژه نیز در دست مطالعه قرار دارند.

کلیدواژه ها :موضوع سه فیزیک
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking