۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۲

ابلاغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون کمک بلاعوض به سیل زدگان خراسان جنوبی

ابلاغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون کمک بلاعوض به سیل زدگان خراسان جنوبی
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی در قالب کمک بلاعوض جهت ساخت خانه‌های سیل زدگان خراسان جنوبی ابلاغ شده است.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، آسمانی‌مقدم، مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۱۴۱ خانوار سیل زده خراسان‌جنوبی برای تشکیل پرونده به بنیاد مسکن مراجعه کردند که از این تعداد ۱۱۴ خانوار برای انعقاد قرارداد به بانک معرفی و عقد قرارداد داشته اند.


وی افزود: مهلت تشکیل پرونده تا پایان خرداد ماه بوده است، ولی از آنجایی که می‌خواهیم هیچ خانواده‌ای محروم از تسهیلات نگردد هنوز هم کار آنان را پیگیری می‌کنیم.


آسمانی‌مقدم با اشاره به اینکه از ۱۱۴ خانوار تاکنون ۷۴ خانوار وارد مرحله اجرایی ساخت شده و جانمایی و پیاده کردن نقشه داشته‌اند، ادامه داد: ۶۲ خانوار نیز پی‌کنی ساختمان را داشته، ۲۳ خانوار قالب‌بندی برای فونداسیون و ۲۲ تا بتن‌ریزی و پنج خانوار هم اسکلت و دیوار و چینی داشته‌اند و سایر خانوار‌ها هم کار ساخت را در مراحل مختلف پیگیری می‌کنند.


وی تبیین اینکه خانوار‌های سیل زده تا فصل زمستان خانه خود را تکمیل خواهند کرد، گفت: با توجه به اینکه دولت به موقع تسهیلات و اعتبارات ویژه مسکن سیل‌زدگان را اختصاص داد، در صورت همیاری هم استانی‌ها این خانه‌ها سریع ساخته می‌شوند.


مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اگر خانواده سیل زده‌ای خود توان ساخت مسکن را ندارد می‌تواند به بنیاد مسکن مراجعه و ما برای او پیمانکار محلی معرفی می‌کنیم.


آسمانی مقدم ادامه داد: پنجاه روز است که از سوی دولت اعتبار تسهیلات و کمک بلاعوض برای سیل زدگان خراسان‌جنوبی ابلاغ شده و از این منظر نگرانی وجود ندارد.


وی اظهار کرد: به ازای ساخت هر خانه هم‌استانی سیل زده مبلغ ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله و مبلغ ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.


مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی بیان کرد: در مجموع حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون اعتبار برای کمک بلاعوض به خانواده‌های سیل زده که قصد ساخت خانه دارند، ابلاغ شده است.


آسمانی مقدم ادامه داد: البته یک سری خانه‌ها در خراسان‌جنوبی داریم که با تعمیر امکان زندگی کردن هم استانی‌ها در آن وجود دارد که برای این قبیل خانه‌ها به ازای هر واحد ۱۵ میلیون تسهیلات چهار درصد باز پرداخت هفت ساله و به ازای هر واحد پنج میلیون بلاعوض داده می‌شود.


وی با اشاره به اینکه برای تعمیر، ۸۵ خانوار تاکنون به بانک معرفی شدند، یادآور شد: این خانوار‌ها مرحله اول تسهیلات را دریافت کردند و تا دو هفته آینده کار خانه‌های تعمیری به اتمام می‌رسد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking