۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۲

معاون راهداری کشور در سفر به استان همدان خبر داد؛

تخصیص ۷ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی گردنه اسدآباد

تخصیص ۷ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی گردنه اسدآباد
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: پیگیری لازم برای بهسازی و روسازی بخشی از گردنه اسدآباد با اختصاص ۷ میلیارد تومان در دستور کار است.

تخصیص ۷ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی گردنه اسدآبادبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، حیدر مطاعی، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در سفر خود به استان همدان و بازدید از راه‌های استحفاظی استان با تأکید بر اینکه پیگیری لازم برای بهسازی و روسازی قسمتی از گردنه اسدآباد ضروری است، اظهار داشت: ساماندهی راه‌های روستایی و ایمن سازی مسیر گردنه اسدآباد از نظر جدا سازی لاین و اجرای پروژه روشنایی و نصب علائم در این محور انجام خواهد شد.

وی ضمن بازدید از گردنه اسد اباد و محور‌های روستایی، فرعی و اصلی این شهرستان افزود، در بازدید انجام شده از دو راه روستایی چشمه علی و گدار پهن نیز بهسازی مسافتی به طول حدود ۶ کیلومتر نیز در دستور کار قرار گرفت.

معاون راهداری کشور در ادامه وضعیت اقدامات انجام شده در مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را مطلوب عنوان کرد و ابراز داشت: همکاری بخش خصوصی، به کارگیری همه نیرو‌ها و همه امکانات در اجرایی کردن طرح‌ها تأثیرگذار بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان نیز با ارائه طرح‌ها و پروژه‌های در دست اقدام و با اشاره به حساسیت ایجاد شده و رانش‌های بعد از بارندگی‌های فروردین ماه در محور اسدآباد گفت: بنا بر همین ضرورت مطالعه کارشناسانه در این زمینه آغاز شده و قراردادی نیز در جهت جدا سازی لاین رفت و برگشت در این محور منعقد شده است.

مصطفی پناهنده ضمن تأکید بر اجرای برنامه‌ها و ایمن سازی راه‌ها خواستار تخصیص اعتبار ویژه برای این محور شد.

وی با تشریح وضعیت فرسودگی روکش آسفالت محورها، راه‌های روستایی و سایر پروژه‌های راهداری در منطقه گفت؛ این محور دارای اهمیت ویژه بوده و اجرای پروژه‌های ساخت و اصلاح راه، از ضروریات ارتقای ایمنی تردد در جاده‌های این محور است.

در این برنامه از پروژه‌های اجرای روکش آسفالت در محور داشبلاغ و راه روستایی قراکند نیز بازدید و در زمینه چگونگی انجام پروژه‌ها با پیمانکاران مربوطه گفتگو شد.

راه‌های روستایی قمشانه، سیاه گله به سوتپه، چشمه علی و گدار پهن نیز از جمله راه‌های مورد بازدید معاون راهداری و هیئت همراه بود.

بازدید از پروژه‌های مختلف راه از جمله روکش آسفالت، تعریض راه ها، تابلوها، علایم و حفاظ‌های حاشیه جاده‌های استان از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه معاون راهداری بوده است.

گفتنی است، در این بازدید رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان مسائل و مشکلات راه‌های این شهرستان را تشریح کردند.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking