۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۰

هزینه‌های احداث خطوط مترو افزایش یافته است

هزینه‌های احداث خطوط مترو افزایش یافته است

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه با اشاره به افزایش هزینه‌های احداث خطوط مترو گفت: طبق آخرین بررسی‌های انجام شده، هزینه ساخت و تجهیز پروژه مترو در مقایسه با دو سال گذشته افزایش حدود دو برابری دارد.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مصطفی مولوی در نشست مشترک با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تخصیص اعتبارات مربوط به اوراق مشارکت گفت: خوشبختانه با پیگیری‌ها و تعاملات صورت گرفته در آینده نزدیک شاهد تزریق فروش اوراق به بدنه قطار شهری تبریز خواهیم بود.
وی ادامه داد: با وجود تخصیص بخشی از هزینه‌ها، با توجه به افزایش قیمت‌ها بدون شک این مبالغ کفاف اتمام پروژه را نخواهد داد؛ از این رو انتظار داریم شهرداری و شورای کلانشهر تبریز و مدیران ارشد دولتی تدابیر لازم را برای تامین بخش قابل توجه باقی مانده هزینه‌های خط یک قطار شهری تبریز را بیاندیشند.
مولوی با بیان اینکه امسال سال بهره‌برداری از خط یک قطار شهری تبریز خواهد بود، گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز خط یک  با سه ایستگاه عبوری، آماده مسافرگیری در ایستگاه‌های پایانی خواهد بود.
مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه با تاکید بر اینکه در هیچ یک از خطوط فعال قطار شهری تبریز توقف عملیات انجام نگرفته است گفت: عملیات عمرانی در خط دو قطار شهری تبریز با جدیت در حال انجام است و طبق پیش بینی‌ها تا پایان سال ۹۹ اتمام حفاری در تونل فاز اول خط ۲ را شاهد خواهیم بود.
انتهای پیام انتهای پیام
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking