۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۸

افتتاح یکی از خیابان‌های منتهی به منطقه گردشگری شورابیل به نام شاعر معاصر اردبیلی

افتتاح یکی از خیابان‌های منتهی به منطقه گردشگری شورابیل به نام شاعر معاصر اردبیلی
شهردار اردبیل از افتتاح یکی از خیابان‌های منتهی به منطقه نمونه گردشگری و تفریحی شورابیل به نام استاد شاهی اردبیلی که از شاعران و پژوهشگران برجسته ملی محسوب می‌شود، خبر داد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حمید لطف‌اللهیان صبح امروز در تشریح برنامه‌های روز اردبیل اظهار داشت: نام گذاری معابر شهری به نام مفاخر و مشاهیر استان از مطالبات مهم مردم محسوب شده و به نوعی صیانت از فرهنگ شهر است.

وی افزود: افتتاح یکی از خیابان‌های منتهی به منطقه نمونه گردشگری و تفریحی شورابیل به نام استاد شاهی اردبیلی که از شاعران و فرهیختگان به نام منطقه هستند، به زودی انجام خواهد شد.

شهردار اردبیل با تشریح برنامه‌های گرامیداشت روز اردبیل بیان کرد: جشن روز بزرگ اردبیل با حضور بازیگران، ورزشکاران و خوانندگان  برگزار می‌شود.

«جشن روز اردبیل» در مجموعه گردشگری شورابیل برگزار می‌شودامام جمعه اردبیل: روز اردبیل فرصت مناسبی برای مرور تاریخ کشور استروز اردبیل بعد از تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم ملی به ثبت می‌رسد

لطف‌اللهیان از افتتاح پروژه‌های منطقه دو شهرداری اردبیل نیز همزمان با روز اردبیل خبر داد و گفت: سالن سرپوشیده چمن مصنوعی شهرداری اردبیل که با مشارکت بخش خصوصی و با هدف توسعه زیرساخت‌های ورزشی احداث شده همزمان با برنامه‌های گرامیداشت هفته اردبیل به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار اردبیل از برگزاری ورکشاپ نقاشی با موضوع نمادهای اردبیل در پیاده راه اسفریس خبر داد و افزود: این برنامه از ساعت 18 روز جمعه چهارم مرداد ماه سال جاری آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: اجرای دلنوشته‌های همشهریان در خصوص اردبیل، پیاده راه اسفریس و دیگر موارد مرتبط از دیگر فعالیت‌های درنظر گرفته شده به مناسبت گرامیداشت روز اردبیل خواهد بود.

لطف‌اللهیان با بیان اهمیت روز اردبیل و گرامیداشت آن گفت: برگزاری چنین برنامه‌هایی با رویکرد فر هنگی می‌تواند به نوعی نمادی از وحدت ملی تلقی شود تا در معرفی جایگاه اردبیل و صفویه به وظایف مهم خود عمل کنیم.

کلیدواژه ها :تفریح
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

website tracking