۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۲

ضرورت توسعه کشت زعفران در قزوین

ضرورت توسعه کشت زعفران در قزوین
سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی استانداری قزوین در کارگروه شورای اشتغال گفت: توسعه کشت زعفران در قزوین برای بهبود معیشت روستاییان و اشتغالزایی جوانان باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، منوچهر حبیبی سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی استانداری در کارگروه شورای اشتغال استان گفت: از طرح‌های توسعه زعفران در استان حمایت می‌شود و این موضوع باید در شهرستان‌ها از سوی فرمانداران و بخشداران مورد پیگیری قرار گیرد.

وی اظهار داشت: این محصول تنها مصارف غذایی ندارد و با توجه به فعالیت‌های بورس می‌تواند به عنوان یک کالای صادراتی با سودآوری بالا مورد استفاده قرار گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی استانداری گفت: تسهیلات اشتغال روستایی اگرچه هنوز تکمیل نشده است و جای کار بسیاری دارد، اما همین رقم ناچیز تاثیرات بسزایی روی کاهش نرخ بیکاری داشته است.

حبیبی با بیان اینکه ۴۵ درصد اشتغال مربوط به حوزه خدمات است، اظهار داشت: در بین اقتصاد خدماتی، صنعت گردشگری از همه بیشتر می‌تواند اشتغالزایی و رونق اقتصادی ایجاد کند و برای کاهش نرخ بیکاری از طریق گردشگری باید اقدامات ویژه در کارگره شورای اشتغال استان دنبال و پیگیری شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری نظارت و ارزیابی در طرح‌های اشتغالزایی را نیازمند کار بیشتری دانست و گفت: ۲۳ درصد ارزیابی طرح‌های اشتغال زایی و تولیدی در مقایسه با حجم طرح هاای اقتصادی استان رقم بسیار ناچیزی است که ناظران و بازطران باید این موضوع را به صورت جدی افزایش دهند.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking