۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۲

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس اعلام کرد؛

صدور ابلاغ احکام حداقل حقوق دانشجومعلمان

صدور ابلاغ احکام حداقل حقوق دانشجومعلمان
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با پیگیری‌های انجام شده دستور صدور احکام حداقل حقوق دانشجو معلمان صادر شده است.

صدور ابلاغ احکام حداقل حقوق دانشجومعلمانبه گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس  با بیان اینکه دستور صدور احکام حداقل حقوق برای دانشجومعلمان به آموزش وپرورش ابلاغ شد،‌ اظهار کرد: دانشجو معلمان نیز، مشمول مصوبه مجلس برای افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری ولشکری در سال ۱۳۹۸، می‌شدند که علیرغم تاکید مکرر اجرای مصوبه برای این گروه از متعهدین خدمت با موانعی مواجه شد.

وی تاکید با ارائه ادله واسناد معتبر در جلسات مشترک با سازمان برنامه وبودجه، سازمان اموراداری و استخدامی کشور و دیوان محاسبات، دستگاه‌های دولتی و نظارتی پذیرفتند که مصوبه مجلس شامل دانشجویان متعهد خدمت دانشگاه‌های فرهنگیان نیز می‌شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس اظهار کرد: با نامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور مبلغ ۴۴۰ هزار تومان در مورد دانشجو معلمان اجرا شد.

وی گفت: دستور صدور احکام حداقل حقوق دانشجو معلمان صادر شده است و آموزش وپرورش موظف است در اسرع وقت نسبت صدور احکام دانشجویان دانشگاه‌های فرهنگیان اقدام کند.

حاجی بابایی گفت: در این نامه آمده است:

«حسب مفاد ماده (۶) قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش، دانشجویان متعهد به خدمت موضوع این قانون، از آغاز تحصیل خود به استخدام آزمایشی وزارت آموزش و پرورش درآمده و از حقوق و فوق العاده شغل مربوط به مدرک تحصیلی لازم جهت ورود به دوره تحصیلی مورد نظر برخوردار خواهند شدهمچنین در ماده (۷) قانون مذکور، تصریح شده است.

پس از استخدام رسمی، حداکثر مدت ۲ سال از مدت تحصیل دانشجویان دوره کاردانی و حداکثر ۴ سال از مدت تحصیل دانشجویان دوره کارشناسی و دانش سرا‌های تربیت معلم جزء سابقه خدمت رسمی آنان منظور و از نظر ترفیع (پایه، گروه، بازنشستگی) قابل محاسبه خواهد بود.»

وی افزود: در ادامه این نامه تاکید شده است ضمن رعایت بند ۵، تصویب نامه شماره ۸۷۲۴/ ت ۵۶۴۸ه مورخ ۹۸/۱/۳۱ (بند‌های ۲و۵) مبنی بر لزوم پرداخت حداقل حقوق و مزایای مستمر به دانشجویان متعهد خدمت در وزارت آموزش وپرورش دلائل عدم رعایت این موضوع را در سه ماهه اخیر با مستندات کافی به دیوان محاسبات اعلام شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking