۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۴

تاکید بر ایجاد و توسعه کمپ‌های ترک اعتیاد در کرمان

استاندار کرمان بر پیگیری برای ایجاد و توسعه کمپ‌های ترک اعتیاد نیز تاکید و گفت: پیگیری می‌شود که مجوز کمپ ماده ۱۶ ویژه بانوان هر چه زودتر دریافت شده و در کنار آن ایجاد چهار کمپ دیگر که به کندی پیش می‌رود نیز باید دنبال شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدجواد فدائی استاندار کرمان امروز ۲۵ تیرماه در دیدار با مدیران و کارکنان اداره کل بهزیستی استان کرمان به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی گفت: کار در حوزه بهزیستی در حقیقت خدمت به افرادی است که به این خدمات نیاز دارند.

وی تصریح کرد: کارکنان بهزیستی برای انسانیت و خدا فعالیت می‌کنند و اگر مبنای این فعالیت‌ها بر پاداش مادی قرار داده شود، ضرر خواهند کرد و اصل کار این است که برای خدا و برای خدمت به مردم باشد.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه اگر بهزیستی و مدیریت استان موفقیتی دارد ناشی از فعالیت کارکنان مجموعه‌ها است، عنوان کرد: مدیریت بدون مشارکت کارکنان نمی‌تواند به موفقیت دست یابد.

فدائی اظهار کرد: اگر خدمات کارکنان زحمت کشی که در سازمان‌ها و بهزیستی فعالیت می‌کنند؛ جامع و کامل نباشد، حتی در صورتی که امکانات، ساختمان و ... خوب مهیا شود مدیریت نمی‌تواند موفق شود، زیرا این موارد به تنهایی نمی‌تواند موفقیت را ایجاد کند.

وی به موضوع دستمزدها، حقوق و درآمد‌ها نیز اشاره و بیان کرد: در این حوزه باید وظایف خود را انجام دهیم و تاکید می‌کنم که نسبت به درآمد‌ها و پرداخت‌های بهزیستی گزارش مستند و دقیقی ارایه شود تا از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان و کشور این موضوع را پیگیری کنیم.

استاندار کرمان بر تعیین تکلیف کودکان کار نیز تاکید کرد و ادامه داد: این کودکان باید جمع آوری شده، آموزش داده شده و برای آن‌ها ایجاد اشتغال صورت گیرد و در این زمینه همه سازمان‌ها باید همکاری لازم را داشته باشند.

فدائی بر پیگیری برای ایجاد و توسعه کمپ‌های ترک اعتیاد نیز تاکید و بیان کرد: پیگیری می‌شود که مجوز کمپ ماده ۱۶ ویژه بانوان هر چه زودتر دریافت شده و در کنار آن ایجاد چهار کمپ دیگر که به کندی پیش می‌رود نیز باید دنبال شود.

 استاندار کرمان در ادامه این دیدار، در بازدید از مجموعه آب درمانی بهزیستی استان کرمان نیز گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های بسیار خوبی است که می‌تواند خدمات مناسبی را به جامعه هدف ارائه کند.

وی تصریح کرد: با توجه به وجود دو یا سه مجموعه آب درمانی در کشور، سعی شده که تجربیات موفق این مجموعه‌ها در کرمان به کار گرفته شود.

وی اظهار کرد: کار احداث این مجموعه طی دو ماه آینده به اتمام می‌رسد و تلاش می‌شود که به صورت مرحله‌ای بهره برداری شود.

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان نیز در این بازدید گفت: استان کرمان ۶۰۰ سازمان مردم نهاد دارد، اما خانه تشکل ندارد و در این زمینه منتظر آئین نامه تشکیل خانه تشکل هستیم.

زهرا موسی پور به تدوین سند سالمندی در استان کرمان اشاره و بیان کرد: امیدواریم این سند به زودی ابلاغ شده و اجرایی شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه سعی می‌کنیم ۵۰۰ میلیون تومان برای توسعه سامانه‌های مربوط به سالمندان و ناشنوایان اختصاص دهیم، گفت: کار در بهزیستی اقدامی حساس، دشوار و طاقت فرسا است که این خدمات با حقوق و مادیات قابل جبران نیست و قطعا بار معنوی دارد.

 استاندار کرمان همچنین از مجموعه آب درمانی اداره کل بهزیستی استان کرمان بازدید کرد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان در این باره نیز از پیشرفت ۹۵ درصدی مجموعه آب درمانی خبر داد و گفت: بروز نوسانات در بازار موجب تاخیر در روند اجرایی این پروژه شده است.

صادق زاده زیربنای این مجموعه را دو هزار و ۷۰۰ مترمربع ذکر کرد و ادامه داد: برای احداث این مجموعه یک و نیم میلیارد تومان اعتبار دولتی هزینه شده است.

وی با اشاره به مشارکتی بودن پروژه آب درمانی بهزیستی استان، اظهارکرد: تاکنون حدود سه و نیم میلیارد تومان برای این مجموعه هزینه شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking