۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۵۱

رحیم‌پور ازغدی: عدم تعامل مذاهب اسلامی مهم‌ترین عامل ریزش امت اسلام است

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس، نشست تبیین و ایده‌پردازی بیانیه گام دوم انقلاب ویژه فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی صبح امروز (سه‌شنبه ۲۵ تیر‌ماه) در دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی برگزار شد.

در این نشست حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره عزت ملی و روابط بین‌الملل و دکترین مقاومت امام خمینی (ره) گفت: ۴ عامل موجب ریزش امت اسلامی شده است، اما عامل پنجم ریزش، پدران و عدم ارتباط مؤثر با فرزندانشان است. در حالی که دشمنان جوانان و فرزندان ما را هدف قرار داده است و برای آنها برنامه دارد.

 

 

وی با تأکید بر اینکه تمدن‌سازی نوین اسلامی ناظر به گذشته و حال است، افزود: امروز دستاوردهای انقلاب اسلامی را در جهان اسلام مشاهده می‌کنیم. اصولاً نهضت بیداری مسلمانان با انقلاب اسلامی شروع نشده است، بلکه انقلاب جرقه آن را روشن کرد.

پورازغدی با اشاره به فعالیت‌های تقریبی علمای اسلام در سده‌های گذشته گفت: به طور مثال فعالیت سیدجمال‌الدین اسد‌آبادی در مصر گویای این مطلب است. وی در مصر خودش را حنفی مذهب اعلام کرده بود. هر جا می‌رفت می‌پرسید مذهب شما چیست، مذهب من هم همان است.

وی ادامه داد: یکی از نقاط ضعف تاریخی ما در حوزه تعامل میان مذاهب اسلامی است. در حالی که هر جا خون شیعه و سنی با هم در آمیخته شد شاهد پیروزی امت اسلامی بوده‌ایم.

درحال بروز‌رسانی...

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking