۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۱۱

جهانگیری از برگزیدگان کنگره ملی پرسش مهر تجلیل کرد

جهانگیری از برگزیدگان کنگره ملی پرسش مهر تجلیل کرد
معاون اول رئیس جمهوری از برگزیدگان نوزدهمین کنگره ملی پرسش مهر ریاست جمهوری تجلیل کرد.

جهانگیری از برگزیدگان کنگره ملی پرسش مهر تجلیل کردبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز (سه‌شنبه ۲۵تیر) در نوزدهمین کنگره ملی پرسش مهر ریاست جمهوری که در سالن اجلاس سران برگزار شد، از دانش‌آموزان و فرهنگیان برگزیده‌ای که به پرسش مهر سال تحصیلی ۹۸-۹۷ پاسخ داده‌بودند، تجلیل کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ پرسش از دانش‌آموزان سراسر کشور خواست که به پرسش‌های «پارسال چه مهارت‌هایی آموختید و برای امسال در این زمینه چه انتظاراتی دارید؟» پاسخ دهند. رئیس‌جمهوری در تکمیل پرسش خود از دانش‌آموزان سراسر کشور سوال کرد: تاکنون چه کسی و کدام معلم به شما در کسب مهارت بیشتر کمک کرده و فکر می‌کنید چه مهارت‌هایی برای زندگی‌تان مهم‌تر است؟

بنابر این گزارش، هر ساله رئیس جمهور با هدف پرورش روحیه پرسش‌گری و توانایی نقد و تحلیل پدیده‌ها، ایجاد تعامل بیشتر میان معلمان و دانش‌آموزان، ایجاد نشاط، شادابی و تحرک بیشتر در مدارس، ترویج و تقویت امر تحقیق و پژوهش در آموزش و پرورش، گسترش و تقویت فعالیت‌های گروهی و کشف، رشد و پرورش استعداد‌های بالقوه در مراسم گشایش مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید خطاب به دانش‌آموزان کشور، پرسشی با عنوان «پرسش مهر» مطرح می‌کند.

بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان داخل و خارج از کشور در مسابقات پرسش مهر ۱۹ شرکت کردند که در مراسم امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری و جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش از ۲۵۰ نفر از دانش‌آموزان و فرهنگیان برگزیده شرکت کننده در این مسابقات تجلیل شد.

کلیدواژه ها :مهر
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking