۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۷

استان‌های مرزی نقش زیادی در رونق اقتصادی دارند

استان‌های مرزی نقش زیادی در رونق اقتصادی دارند
‌معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: اساس اقتصاد ‌شهرستان مانه و سملقان فعالیت کشاورزی است و مردم تلاشگر آن با توجه به اراضی وسیع و حاصلخیز توانسته اند در حوزه کشاورزی و دامپروری، تجارب و توانمندی‌های ارزشمندی را کسب کنند.

‌به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، جمشید انصاری در جلسه شورای اداری شهرستان مانه و سملقان تصریح کرد: در شرایطی قرار داریم که درآمدهای کشور کاهش یافته و هزینه‌های تأمین اقلام و کالاهای ضروری نیز افزایش یافته و نیازهای اساسی مردم گران‌تر تأمین می‌شود اما ملت در راستای مسیری که انتخاب کرده و هدفی که برگزیده همانند چهل سال گذشته با صبر و بردباری از این شرایط عبور خواهد کرد.

وی افزود: ملت ایران در طول این چهل سال راه طولانی را آمده است و امروز به نقطه‌ای رسیده ایم که اگر به گذشته نگاه کنیم و تک تک شاخص‌های کشوری و استانی را مورد بررسی قرار دهیم متوجه اقدامات مهم و تأثیر گذار نظام و انقلاب در این چهل سال و دستاوردهای پرافتخار آن خواهیم شد، هرچند باید قبول کرد که همچنان کمبودها و کاستی‌هایی وجود دارند.

معاون رئیس جمهور افزود: تمامی درآمدهای دولت برای توسعه کشور، تأمین نیازهای مردم و رفع کاستی‌های مناطق محروم هزینه می‌شود و باید اجازه دهیم دولت با اولویت سنجی که انجام می‌دهد نیازهای ضروری‌تر مردم را شناسایی و در جهت کم کردن مشکلات قدم‌های سریع‌تری بردارد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به جاذبه‌های گردشگری این شهرستان تصریح کرد: طبیعت بکر و زیبا و ارزشمند این منطقه و مجاورتش با پارک ملی گلستان و هم واقع شدن در مسیر ورودی استان خراسان رضوی می‌تواند بخش قابل توجهی از گردشگران را جذب کند تا مبنای حرکت‌های بهتری در شکوفایی اقتصاد منطقه و افزایش درآمد مردم و بهبود وضعیت معیشت آنها باشد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اهمیت شهرهای مرزی در رونق اقتصادی کشور تاکید کرد: مرز یک پتانسیل ارزشمند است و در استان‌های مرزی امکان توسعه مبادلات با کشورهای همسایه وجود دارد و به ویژه در شرایط تحریم می‌توانیم از قابلیت‌های کشورهای همسایه برای رفع نیازهای کشور نیز استفاده کنیم.

انصاری افزود: استان‌های مرزی نقش مضاعفی را در شرایط تحریم و رونق اقتصادی این دوران ایفا می‌کنند و دولت در این استان‌ها توسعه مبادلات مرزی را در دستور کار قرار داده است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به وجود اقوام مختلف در شهرستان مانه و سملقان گفت: تنوع فرهنگی و اقوام مختلف ایرانی که در این منطقه ساکن هستند قابلیت‌هایی را در این شهرستان ایجاد کرده که در صورت مشارکت دادن بیشتر مردم در توسعه فعالیت‌های اقتصادی و فراهم نمودن زمینه‌ها و زیرساخت‌های این فعالیت‌ها حتماً شاهد شکوفایی بیشتر اقتصاد این منطقه خواهیم بود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با تشکر از حضور مردم مانه و سملقان در استقبال از رئیس جمهور گفت: حماسه‌ای که مردم در شیروان آفریدند نشان داد که ملت به رغم اینکه شرایطشان سخت و معیشت آنها با دشواری مواجه شده است اما هم دلیل این شرایط را می‌دانند و هم تکلیف خودشان را در مواجهه با دشمن و حمایت از دولت و نظام می‌شناسند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: حضور پرشور مردم علاوه بر اینکه استقبال از برگزیده ملت بود حامل پیامی هم به دشمنان ملت و کسانی که ما را در شرایط سخت و دشوار قرار داده اند بود که ملت ما ملت پایداری در روزهای سخت هست.

انصاری در پایان افزود: امیدوارم مجموعه تصمیمات دولت و همت بلندی که در مردم این استان وجود دارد دست به دست هم بدهد تا شاهد رقم خوردن روزهای بهتر برای استان خراسان شمالی باشیم.


انتهای پیام

کلیدواژه ها :انصاری استخدام
منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

website tracking