۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰

ابراهیم میرزاپوردر گفتگو با خبرگزاری برنا؛

پیکان به دنبال حضور قدرتمند در لیگ است/ تیم ملی در زمان ویلموتس بهتر بازی می کند/ دغدغه‌ای راجع به دروازه‌بان‌ نداریم

پیشکسوت ملی پوش فوتبالایران معتقد است ویلموتس با ایده تهاجمی که دارد مطمئنا تیم ملی هم در خط دفاع و هم در فاز هجومی بهتر بازی می‌کند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ ابراهیم میرزاپور پیشکسوت ملی پوش فوتبال ایران که سابقه حضور در جام جهانی 2006 آلمان را درون دروازه کشورمان دارد، در لیگ نوزدهم به عنوان مربی دروازه بان های پیکان مشغول فعالیت است. وی درباره وضعیت این تیم گفت: ما تمریناتمان را 3 هفته ای است که شروع کردیم و10-12بازیکنان فصل گذشته کنار ما نیستند و با نظر آقای فرکی 6-7  بازیکن جدید گرفتیم و خوشبختانه  روند بسیار خوبی داریم و شاید99درصد از بازیکنانی که کادر فنی مد نظرشان بود، را مدیریت و هیات مدیره جذب کردند و شرایط بسیار خوبی در پیکان حاکم است و همه با مدیریت آقای فرکی  تمام تلاششان را می‌کنند که انشالله بتوانیم با یک آمادگی خوب و تیمی پرنشاط لیگ را شروع کنیم و بتوانیم در لیگ نوزدهم با قدرت ظاهر شویم.

وی درباره حضورش در پیکان اظهار داشت: قسمت شد برای لیگ نوزدهم به پیکان بیاییم. چند سال پیش  هم به عنوان بازیکن عضو این باشگاه بودم و خوشحالم که دوباره توانستم به این مجموعه بازگردم. قرار شد فولاد  باشم و فولاد جایی بود که من 6-7 سال در آنجا بازی کردم ولی امسال به دلیل مشکلاتی که داشتم نتوانستم آنجا باشم و انشالله برای تیم خوب فولاد با جواد نکونام عزیز آرزوی موفقیت می‌کنم.

میرازاپور درباره وضعیت گلرهای تیم پیکان هم عنوان کرد:الان 5 گلر داریم. وحید شیخ ویسی از فصل گذشته بوده و مهدی امینی، حجت صدیقی که سربازی را ملوان رفته بود برگشته و الان کنار ما هستند و دو گلر جوان خوب به اسم علیرضا رضایی و باقری داریم که واقعا از گلراه خوب مجموعه پیکان هستند و انشالله سعی می‌کنیم یک روند بسیار خوبی با این دروازه بان‌های جوان داشته باشیم که واقعا آینده بسیار درخشانی دارند و امیدوارم امسال فصل بسیار خوبی برای مجموعه پیکان باشد.باقری جزو تیم جوانان است و آقای رضایی تیم امید هستند و سر باز هستند که ما هر موقع لازم می‌شود می‌گوییم بیایند و باید 5 گلر آماده داشته باشیم و انشالله هرکدام آماده باشند و شرایط خوبی داشته باشند در مسابقات درون دروازه قرار می‌گیرند.

وی درباره هدف خود در پیکان و اینکه آیا گلری از این تیم می تواند به تیم ملی دعوت شود، تصریح کرد:تمام سعی و تلاش ما این است که گلرهای آماده ای در تیم حضور داشته باشند، خیلی از من این سوال را می‌پرسند که ما بتوانیم گلرهای بسیار خوبی را تحویل آن تیم و فوتبال کشور کنیم و تمام سعی و تلاش من این است با تجربه‌ای که در چند سال اخیر داشتم و الان 5 سالی است که کار مربیگری را شروع کردم.هدفم این است که واقعا بتوانم دروازه‌بان بسیار خوبی را پرورش دهم و همه چیز دست من نیست. شاید یک مربی بتواند 20 تا 30 درصد به کیفیت یک بازیکن کمک کند. مهم این است آن دروازه‌بان آن استعداد را داشته باشد که بتواند آن میزان پیشرفت را طی کند.  اگر این طور باشد خیلی از تیم‌ها می‌آیند و بهترین دروازه‌بان دنیا را بالاسر تیمشان می‌آورند و می‌‌گویند گل نمی‌خوریم و بهترین دروازه‌بان را داریم،این نیست. شاید انتظار درست باشد اما دروازه‌بان‌هایی که هستند باید آن استعداد را داشته باشند تا شما بتوانید آن را خوب پرورش بدهید.

دروازه بان سابق تیم ملی درباره داشته های این تیم در پست دروازه بانی بیان کرد: بچه‌هایی که هستند چند سالی است که دعوت می‌شوند. آقای بیرانوند به عنوان دروازه‌بان اول، همیشه در لیست بوده و بچه‌هایی هم که از دروازه‌بانان خوب کشور ما هستند و مطمئنا کادر فنی و تیم ملی دغدغه‌ای راجع به دروازه‌بان‌ها ندارد چون همه‌شان دروازه‌بان‌های خوبی هستند. چه در باشگاه‌هایشان و چه در بازی‌های تیم ملی که بازی کردند نشان دادند که این کیفیت را دارند که به عنوان دروازه‌بان اول باشند.

ملی پوش سابق تیم ملی درباره حضور ویلموتس در تیم ملی گفت:ویلموتس تازه به فوتبال ما آمده و من خودم دو بازی که از ایشان دادم واقعا لذت بردم، چون که ما همیشه از تیم ملی‌مان یک بازی دفاعی و بسته را می‌دیدیم ولی حتی در خاک کره که بازی دوستانه داشتیم دیدیم ملی پوشان بازی بسیار زیبایی را  به نمایش گذاشتند و من فکر کنم فوتبال ما این پتانسیل را دارد با توجه به بازیکنانی که دارد هم در بحث دفاعی خوب کار کند و هم در فاز  حمله ای و من فکر کنم تیم ملی‌ما در زمان آقای کی روش در بحث دفاعی خیلی خوب کار می‌کرد و من مطمئن هستم  آقای ویلموتس با ایده تهاجمی که دارد مطمئنا تیم ملی هم در خط دفاع و هم در فاز هجومی بهتر بازی می‌کند.

دروازه بان تیم ملی در جام جهانی 2006 آلمان در ادامه درباره استفاده از کمک داور ویدیویی یا همان VAR بیان کرد:اگر VAR باشد بهتر هست و در خیلی از بازی ها اتفاقاتی می‌افتد و انتظار ندارند که داور اشتباه کند، ولی داور هم این حق را دارد که اشتباه  کند .متأسفانه هجمه‌های سنگینی علیه داورهای ما  وجود دارد و این برای جامعه داوری ما خوب نیست. به نظر من اگر VAR باشد وقتی صحنه‌های مشکوکی در بازی  به وجود می‌آید خیلی به داور کمک کند که حداقل  بعد از بازی دچار آن هجمه‌ها نشوند.

میرزاپور در پایان و در باره  تاخیر در برگزاری لیگ گفت: شاید خیلی از تیم ها دوهفته یا 10 روز بعد از ما شروع کرده باشند. بازیکن اگر بخواهد مدام در بدنسازی و شرایط تمرین باشد واقعا شرایز برای او خسته کننده می‌شود.معمولا  تیم ها بین 6 تا 7 هفته شروع به بدنسازی می‌‌کنند و اگر قرار است لیگ عقب بیفتد فشار بیشتری به بازیکنان می‌آید و من فکر می‌کنم باید برنامه‌ریزی دقیق تر باشد و اگر تاریخی اعلام می‌‌شود سر همان تاریخ مسابقات برگزار شود چون تیم ها برنامه‌های اردو و بازی‌‌های تدارکاتی‌شان را بر همین اساس پیش بینی می کنند.

کلیدواژه ها :بهترین داور لیگ
منبع : برنا

پربازدیدترین امروز

website tracking