۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۹

آذرکیش در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

بازنگری در رشته‌های فنی و حرفه‌ای سه سال یکبار است

بازنگری در رشته‌های فنی و حرفه‌ای سه سال یکبار است
مدیرکل دفتر آموزش کاردانش با اشاره به تغییر رشته مهارتی مبتنی بر تقاضای بازار گفت: هر سه سال یکبار رشته‌های شاخه فنی و حرفه‌ای بروز آوری می‌شود.

بازنگری در رشته‌های فنی و حرفه‌ای سه سال یکبار استمصطفی آذرکیش مدیر کل دفتر آموزش کاردانش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تغییر و تحولاتی که در ساختار آموزش و پرورش و حوزه آموزش‌های مهارتی ایجاد شده است اظهار کرد: با توجه به تغییر ساختار دفاتر کاردانش و فنی و حرفه‌ای به یک دفتر تبدیل شد اما هنوز ابلاغ رسمی این موضوع صادر نشده است هرچند سال‌هاست که در استان‌ها رئیس اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش یک نفر است.

وی ادامه داد: هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای هر کدام مأموریت‌های خاص خود را دارند اما با توجه به ساختار، با یک مدیریت اداره می‌شوند همانطور که در برخی از بخش های دیگر آموزش و پرورش هم تغییراتی روی داده است.

دلایل تغییر در آموزش‌های مهارتی

مدیر کل دفتر آموزش کاردانش با اشاره به اینکه تغییر ساختار در برنامه‌های شاخه کاردانش و فنی و حرفه‌ای آسیبی وارد نکرده است، تصریح کرد: به طور کلی آموزش‌های مهارتی به طور کلی مبتنی بر تغییرات سریع تکنولوژی و تقاضای بازار کار دچار تغییراتی می‌شوند بنابراین متناسب با این دو عامل رشته‌ها را بازنگری می‌کنیم.

آذرکیش تصریح کرد: به طور میانگین هر سه سال یکبار رشته های کاردانش بازنگری می‌شوند تا مبتنی بر نیاز بازار کار هنرآموز تربیت کنند همچنین در شاخه فنی و حرفه‌ای مجموعه‌ای از مشاغل مورد توجه است و حرفه محور برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهیم.

مدیر کل دفتر آموزش کاردانش با بیان اینکه در هر منطقه و استان نیاز بازار کاری متفاوت است بیان کرد: در شاخه کاردانش با محوریت آموزش مشارکتی و شغل محور کار را پیش می‌بریم اما در شاخه فنی و حرفه‌ای پودمان‌های حرفه‌ای برای هنرآموزان در نظر گرفته می‌شود در دو حالت بروزآوری رشته‌ها در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :آموزش آموزش
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking