۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۲

بلومبرگ:

تلاش‌های ایران برای مهار نرخ ارز موثر بوده است

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از بلومبرگ، ارز تضعیف شده ایران با تاثیرگذاری سیاست‌های دولت این کشور در برابر تحریم‌های آمریکا در بازار غیر رسمی بهبود پیدا می‌کند.عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران گفت: ریال ثبات پیدا کرده است.ارزش ریال در بازار آزاد ۸ درصد طی ماه گذشته بالا رفته و به ۱۲۵۴۵۰ ریال در برابر یک دلار رسیده است.این پیشرفت خبر خوبی برای ایرانیانی است که شاهد سقوط بیش از ۵۰ درصدی ارزش ارز ملی‌شان پس از بیرون رفتن ترامپ از قرارداد برجام و اعمال دوباره تحریم‌ها بودند. بانک مرکزی به دنبال راه‌هایی برای حفاظت از ریال با اقداماتی بوده که شامل ایجاد یک سامانه دولتی ارز خارجی با نام نیما می‌شود. هدف دولت سرکوب کردن بازار سیاه و کنترل نرخ بهره وام دهندگان بود.ریال در بازار آزاد در حال حاضر نزدیک به نرخ نیما معامله می‌شود.یک تحلیلگر
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از بلومبرگ، ارز تضعیف شده ایران با تاثیرگذاری سیاست‌های دولت این کشور در برابر تحریم‌های آمریکا در بازار غیر رسمی بهبود پیدا می‌کند.
عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران گفت: ریال ثبات پیدا کرده است.
ارزش ریال در بازار آزاد ۸ درصد طی ماه گذشته بالا رفته و به ۱۲۵۴۵۰ ریال در برابر یک دلار رسیده است.
این پیشرفت خبر خوبی برای ایرانیانی است که شاهد سقوط بیش از ۵۰ درصدی ارزش ارز ملی‌شان پس از بیرون رفتن ترامپ از قرارداد برجام و اعمال دوباره تحریم‌ها بودند. بانک مرکزی به دنبال راه‌هایی برای حفاظت از ریال با اقداماتی بوده که شامل ایجاد یک سامانه دولتی ارز خارجی با نام نیما می‌شود. هدف دولت سرکوب کردن بازار سیاه و کنترل نرخ بهره وام دهندگان بود.
ریال در بازار آزاد در حال حاضر نزدیک به نرخ نیما معامله می‌شود.
یک تحلیلگر در ایران گفت:: «به نظر می‌رسد سیاست‌های بانک مرکزی در کنترل بازار‌های ارز و نرخ بهره موثر بوده است. تقاضا برای ارز خارجی در مقایسه با سال قبل کاهش یافته است». وی اضافه کرد ممنوعیت واردات لوکس باعث شد دو میلیارد دلار در واردات صرفه جویی شود.
کلیدواژه ها :ایرانیان لوکس
منبع : خبرگزاری دانشجو

پربازدیدترین امروز

website tracking