۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۲

لزوم کنترل استرس‌ در جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی

لزوم کنترل استرس‌ در جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی
رئیس بیمارستان رضوی گفت: در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی، کنترل استرس اهمیت زیادی دارد.

‌به گزارش ایسنا- ‌قاسم سلطانی امروز 6 مرداد ماه در حاشیه هشتمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق رضوی در جمع  خبرنگاران، با اشاره به اهداف برگزاری این کنگره، عنوان کرد: استفاده از دانش علمی متخصصان، تبادل نظر و بهره‌مند شدن از تجارت مختلف برای درمان بیماری‌های قلب و عروقی از جمله اهداف برگزاری این کنگره هستند.

وی بیماری‌های قلبی و عروقی را یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در کشور دانست و افزود: متاسفانه با توجه به سبک زندگی ناسالم و عدم تحرک، تعداد زیادی از افراد به این بیماری مبتلا می‌شوند.

رئیس بیمارستان رضوی ادامه داد: قسمتی از بیماری‌های قلبی و عروقی نیز مادرزادی بوده که یک درصد از جمعیت کشور با آن درگیر هستند.

سلطانی یادآور شد: با تشخیص زودهنگام بیماری می‌توان بسیار سریع‌تر به درمان قطعی رسید.

وی با تاکید بر اهمیت پیشگیری از بیماری‌های قلبی، تصریح کرد: افراد نباید تنها به دنبال درمان باشند، زیرا با روش‌های ساده‌ای از جمله کنترل فشار خون، سبک زندگی سالم، اجتناب از استرس می‌توان از ابتلا به بسیاری بیماری‌ها جلوگیری کرد.

سلطانی در خصوص تاثیر سبک زندگی مدرن در ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، گفت: قطعا با مدرن شدن نوع زندگی فعالیت افراد کمتر شده است، همچنین استفاده از شبکه‌های اجتماعی و مشغله‌های فراوان، موجب افزایش استرس در افراد می‌شود.

رئیس بیمارستان رضوی با تاکید بر لزوم انجام ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، عنوان کرد: متاسفانه زندگی مدرن موجب افزایش استرس شده است و این فاکتور در تحقیقات مختلف مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: اما باید توجه داشته باشیم که استرس فاکتور بسیار مهمی در ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است.

سلطانی با اشاره به دیگر راه‌های پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی، اضافه کرد: کنترل فشار خون نیز در این زمینه اهمیت زیادی دارد، اما متاسفانه مردم در این زمینه اطلاع کافی ندارند.

رئیس بیمارستان رضوی یادآور شد: عدم تحرک ناکافی، مصرف نمک، دخانیات و استرس موجب افزایش بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

وی با بیان اینکه تغییر ذائقه را باید از خانواده آغاز کرد، گفت: در کشور ما والدین به تغذیه فرزندان خود اهمیت نمی‌دهند، همچنین تبلیغات زیادی برای نوشیدنی‌های مضر مانند نوشابه و مصرف فست‌فود می‌شود.

سلطانی به لزوم کنترل فشار خون اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر سن ابتلا به فشار خون کاهش پیدا کرده است و افزایش فشار خون می‌تواند دیگر ارگان‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.انتهاي پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking