۱۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹

عضو هیأت امنای بیت‎الاحزان:

رسالت بیت‌الاحزان مقابله قرآنی با شبیخون فرهنگی است

رسالت بیت‌الاحزان مقابله قرآنی با شبیخون فرهنگی است
گروه فعالیت‎های قرآنی ــ عضو هیأت امنای موسسه قرآنی بیت‎الاحزان، حرکت این موسسه را به سمت عمل به فرمایش رهبری در باب مقابله قرآنی با شبیخون فرهنگی دانست و از تربیت بیش از دوهزار حافظ قرآن خبر داد.

موسسه بیت‌الاحزان بیش از دوهزار حافظ قرآن تربیت کرده است/ تاسیس 180 شعبهبه گزارش ایکنا از قم، حجت‎الاسلام والمسلمین الهی‌زاده امروز 18 تیرماه در همایش «شباب القرآن» که در مجتمع فرهنگی مریم برگزار شده بود گفت: در سال 75 که مقام معظم رهبری بحث شبیخون فرهنگی را مطرح کردند و بر لزوم واکسینه کردن جامعه در مقابل این تهدیدات سخن گفتند به فکر افتادیم که این مقابله را با نور قرآن سامان دهیم.
وی افزود: این موسسه با همین دغدغه از محل خانه ارث پدری‌مان ایجاد شد و از همان ابتدا وقتی سخن از بین‎المللی بودن هدف این موسسه سخن گفتیم، بسیاری به این سخن می‌خندیدند ولی امروز این موسسه شاگردانی از آمریکا و ژاپن و.... دارد که از کشور مبدا برای حضور در این موسسه به ایران آمده‎اند.
وی تصریح کرد: وقتی رهبر انقلاب بر لزوم تربیت 10 میلیون حافظ قرآن سخن گفتند رسالت ما نیز سخت‏‌تر شد؛ این موسسه با وجود اینکه به اذعان بسیاری از اهالی قرآن قوی‎ترین موسسه در زمینه حفظ قرآن بوده است تا کنون بیش از دوهزار حافظ تربیت کرده است ولی تا رسیدن به امر رهبری فاصله فراوان داریم.
وی گفت: با تعاملی که با آموزش و پرورش به خصوص ناحیه یک قم داشتیم قرار شد که طرح حفظ قرآن را با تمرکز روی مدارس شبانه‌روزی و مدارس روزانه ویژه دختران دنبال کنیم که امسال با ثبت نام ورودی 80 نفر آماده آغاز یک دوره یک ساله هستیم.
وی تصریح کرد: سال گذشته 20 نفر در این دوره ثبت نام کردند که خوشبختانه موفق به حفظ قرآن کریم شدند؛ در همین راستا قرار است که این حرکت را توسعه دهیم و به امر ولی فقیه مان به نحو درخور و توان خود عمل کنیم.
الهی‌زاده موسسه قرآنی بیت‎الاحزان را در واقع موسسه عامل به امر رهبری دانست و گفت: امروز این موسسه دارای 180 شعبه در سراسر کشور است و تمام تلاش خود را برای آنچه مطلوب نظر و امر رهبری است به کار می‎بندند.
انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking