۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰

حوادث کوتاه از کشور


    
سانحه مرگبار
اراک- خبرنگار کیهان: رئیس‌ پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی از برخورد سواری پژو پارس با کامیون در کنارگذر شمالی شهرستان اراک، خبر داد. سرهنگ «ایرج کهریزی» افزود: در اثراین حادثه هرچهارسرنشین خودروی سواری به علت آتش گرفتن آن در صحنه تصادف جان باختند.وی یادآور شد: علت اين سانحه از سوي كارشناس تصادفات پلیس راه، «انحراف به چپ راننده خودروی پژو پارس» عنوان شده است.
 کالای قاچاق
شهرکرد- باشگاه خبرنگاران جوان: فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از کشف انواع کالای قاچاق در شهرستان بروجن خبر داد. سرتیپ غلامعباس غلامزاده اضافه کرد: در بازرسی از یکدستگاه نیسان مشکوک به حمل کالای قاچاق، دو هزار و ۷۴۷ عدد قفل درب و متعلقات، یک هزار و ۸۴۰ عدد آچار، ۱۸۸ بطری انواع نوشیدنی و پنج دستگاه لوازم خانگی خارجی کشف و ضبط شد.وی ارزش کالا‌های مکشوفه را دو میلیارد ریال بیان کرد و گفت: در این راستا دو نفر دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
آتش در جنگل
دزفول - مهر: رئیس ‌اداره پارک ملی دز از وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌های این پارک خبر داد. رضا قپانچی‌پور اظهار کرد: در پی گزارش وقوع آتش‌سوزی در بیشه‌زارهای جنگل‌های پارک ملی دز در نزدیکی شهرک انقلاب و روستای عبدالنبی شهرستان دزفول، نسبت به اطفای آتش‌سوزی اقدام شد.وی افزود: با اقدام به موقع و حضور اعضای انجمن مردم‌ نهاد طبیعت پاک شهرک انقلاب و محیط‌بانان اداره پارک ملی دز و همچنین همکاری شهرداری شهر امام، آتش پس از دو ساعت مهار شد.وی با بیان اینکه علت این آتش‌سوزی، بی‌احتیاطی گردشگران تشخیص داده شد، گفت: در این حادثه هشت اصله درخت و درختچه جنگلی در مساحتی در حدود ۳۰۰ مترمربع آسیب دیدند.
جاسازی هروئین در کامیون
تبریز- خبرگزاری صدا و سیما: مسئول روابط عمومی گمرکات آذربایجانشرقی گفت: بیش از ۲۰۲کیلوگرم هروئین در مرز نوردوز از دو دستگاه کامیون خارجی کشف و ضبط شد.مجید صلاحی مهر، افزود: ماموران گمرکات استان در مرز نوردوز، با مشکوک شدن به دو کامیون ترانزیت خارجی از مبدا یکی از کشورهای همسایه به مقصد ارمنستان، بیش از 202 کیلوگرم هروئین را که ماهرانه در قسمت‌های مختلف این دو دستگاه کامیون جاسازی شده بود، کشف و ضبط کردند.به گفته وی، در این رابطه علاوه‌بر توقیف دو دستگاه کامیون، رانندگان خارجی این کامیون‌ها هم دستگیر شدند.
پلمب زائر‌پذیر
مشهد- ایرنا: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ۸۰ باب منزل شخصی در سطح شهر مشهد که خودسرانه، بدون کسب مجوز و رعایت استانداردهای لازم اقدام به پذیرش زائر مسافر می‌کردند، پلمب شدند. یوسف بیدخوری افزود: بسیاری از زائران و مسافران اطلاعی از غیرمجاز بودن فعالیت منازل شخصی در پذیرش زائر و مسافر ندارند. وی ادامه داد: بررسی‌ها نشانگر فعالیت افزون بر چهار هزار واحد منزل شخصی زائرپذیر در سطح کلانشهر مشهد است.
قاچاق میلیاردی قارچ
گرگان- تسنیم: فرمانده انتظامی استان گلستان از کشف قارچ ترافل قاچاق به ارزش شش میلیارد ریال در شهرستان مراوه‌تپه خبر داد. سرتیپ روح‌الامین قاسمی اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان «مراوه تپه» هنگام گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی و کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیونت مشکوک شده و آن را متوقف کردند.وی تصریح کرد: در بازرسی از خودرو مورد نظر، یک هزار و 230 کیلوگرم قارچ قاچاق و کمیاب ترافل سیاه که در 82 بسته جاساز شده بود کشف شد.وی خاطرنشان کرد: در این عملیات یک متهم دستگیر شد.
چوپان دروغگو
زنجان- فارس: فرمانده انتظامی شهرستان سلطانیه گفت: چوپانی که با همدستی دو نفر گوسفندان را از گله سرقت می‌کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد. حسین اصانلو اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان سلطانیه در پی دریافت خبری مبنی بر مفقودی چند گوسفند از گله گوسفندان در یکی از روستاهای شهرستان سلطانیه، پیگیری موضوع را در دستور کار قرار دادند.وی ادامه داد: در این راستا ماموران به چوپان گله مشکوک و وی را برای ادامه تحقیقات بیشتر به مقر انتظامی منتقل کردند.وی با اعلام اینکه چوپان به مالباختگان اعلام می‌کرد که گرگ گوسفندان را دریده است، خاطرنشان کرد: متهم در بازجویی‌های صورت گرفته به سرقت پنج راس گوسفند از گله با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کرد.
دستگیری شرور مسلح
کرمانشاه- مهر: رئیس ‌پلیس امنیت عمومی استان کرمانشاه از دستگیری عامل تیراندازی در پارک غربی شهرستان کرمانشاه خبر داد.سرهنگ حسن حیدری اظهار داشت: به دنبال یک فقره تیراندازی در پارک غربی کرمانشاه که روزهای ابتدایی تیرماه اتفاق افتاد، تیم عملیات پلیس امنیت عمومی استان رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داد.وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع عامل اصلی تیراندازی با تلاش پلیس شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی این فرد شرور در سکونتگاهش دستگیر شد.وی بیان داشت: پس از تکمیل پرونده و تفهیم اتهام به عامل تیراندازی، وی برای صدور حکم لازم در اختیار دستگاه قضائی قرار گرفت.   
کلیدواژه ها :پلیس هروئین
منبع : کیهان

پربازدیدترین امروز

website tracking