۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۶

درخواست رسیدگی فوری از استاندار اصفهان برای تأمین آب مردم شاهین‌شهر

درخواست رسیدگی فوری از استاندار اصفهان برای تأمین آب مردم شاهین‌شهر

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: از استاندار اصفهان برای تأمین آب آشامیدنی مردم شهرهای شاهین‌شهر، گرگاب و دولت‌آباد، درخواست تشکیل فوری کمیته بحران آب کردیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در روزهای اخیر شهروندان مناطق مسکونی پردیس، میلاد، کوی مهدیه و هشت‌بهشت شاهین‌شهر، با ارسال پیامک اعلام کردند در روز تا 13ساعت قطعی آب‌دارند ، مردم شهر گرگاب هم اعلام کردند که 24 ساعت است که آب آشامیدنی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: از استاندار اصفهان تقاضا کردم که  ورود کرده، برای تأمین آب شهروندان دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار اقدام اضطراری کنند.

حاجی دلیگانی اظهار داشت: پیامک‌های شهروندان را برای وزیر نیرو، مدیرعامل آب و فاضلاب کشور، مدیرآبفای استان اصفهان، فرماندار و مدیر آبفای شهرستان شاهین‌شهر و میمه هم ارسال کردم.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات مجلس بیان کرد که بر اساس اعلام شرکت آبفای استان اصفهان، مصرف آب آشامیدنی مردم این استان 14 مترمکعب بر ثانیه اما میزان تولید آب در تصفیه‌خانه اصلی 12 و 8 دهم مترمکعب بر ثانیه است.

وی راهکار فوری را قطع آب واحدهای بزرگ صنعتی پالایشگاه و پتروشیمی اصفهان و اجرای طرح دوم سامانه انتقال  آب استان اصفهان ارزیابی کرد.

کلیدواژه ها :شاه فوری
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking