۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸

کوتاه از شهرستان‌هاتجلیل از هنرمندان صنایع دستی
ساری- خبرنگار کیهان: سیف‌الله فرزانه مدیر کل میراث فرهنگی مازندران با تجلیل از هنرمندان صنایع دستی گفت: از 13 هنرمند صنایع دستی استان در حوزه‌های مختلف شامل کارآفرینی، فعالیت‌های نمایشگاهی، کیفی‌سازی و خلاقیت محوری، کارگاه‌های تولیدی و رتبه‌های برتر در جشنواره‌های ملی صنایع دستی، تجلیل شد.شهرستان‌های نوشهر، نور، چالوس و رامسر به عنوان شهرستان‌های برتر نمایشگاه‌های نوروزی استان معرفی شد.
افزایش صید ماهی کیلکا
* تاکنون 360 تن ماهی کیلکا با 30 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال در مازندران صید شده است. معاون صید و صیادی اداره کل شیلات مازندران با پیش‌بینی صید 16 هزار و 500 تن ماهی کیلکا امسال در استان گفت: ارزش اقتصادی این میزان ماهی یک میلیارد و 100 میلیون تومان برآورد می‌شود.
قاسم کریم‌زاده افزود: میزان کل صید کیلکا ماهیان پارسال در مازندران 18 هزار و 550 تن با 20 درصد افزایش و ارزش اقتصادی 45 میلیارد تومان با 135 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال 96 بوده است.
وی سرانه صید هر یک از تعاونی‌های ماهیگیری استان در مدت ذکر شده را 420 تن با 20 درصد افزایش اعلام کرد و گفت: ترکیب ماهیان کیلکا صید شده را 96 درصد معمولی و 2 درصد آن‌چویی و یک درصد چشم درشت تشکیل می‌دهد.
کسب رتبه برتر قرآنی
بابل- خبرنگار کیهان: مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: دارالقرآن تبلیغات اسلامی مازندران در سال 97 برای پانزدهمین سال متوالی رتبه برتر را به دست آورد.حجت‌الاسلام ناصر شکریان گفت: در بخش قرآنی با 70 عنوان در حال فعالیت و تربیت مربی قرآن هستیم و 950 مرکز قرآنی در شهر و روستا با مجوز فعال هستند. وی گفت: بیش از 10 هزار نفر از مربیان قرآنی دارای گواهینامه‌اند که 4 هزار نفر از آنان به عنوان مدرس یا مدیر مؤسسه فعال هستند و 450 حافظ کل قرآن و بیش از 5 هزار حافظ 5 جزء قرآن در استان داریم.
شکریان گفت: در طرح‌های سالم‌سازی دریا در 25 پایگاه فعالیت‌های فرهنگی داریم و طرح‌های فرهنگی قرآنی تابستانی نیز از 10 تیر ماه آغاز خواهد شد. شکریان با بیان اینکه، 4 هزار هیئت مذهبی و 3600 مداح در استان شناسایی و ساماندهی شدند و بیش از 120 کانون فرهنگی تبلیغی فعال در استان فعالیت دارند، افزود: در زمینه احداث خانه عالم نیاز به مساعدت و اعتبارات دولت داریم تا 210 پروژه نیمه‌تمام را به اتمام برسانیم.
جاده خطرناک
مراغه- خبرنگار کیهان: فرماندار مراغه گفت: جاده مراغه- هشترود در طول 101 کیلومتر با قدمت 70 ساله از جاده‌های خطرناک و حادثه‌خیز آذربایجان شرقی بوده و با توجه به تردد بالای خودروها تردد مسافران شهرستان‌های جنوب استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و شمال کردستان، تعداد تصادفات رانندگی منجر به فوت در این جاده بالاست.
حمید شکر افزود: سال گذشته 40 نفر در این جاده بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند. وی گفت: دولت برای رفع مخاطرات این جاده طرح احداث آزاد راه مراغه - هشترود به طول 92 کیلومتر را در دستور کار قرار داده است.
برگزاری یادواره شهداء
ابهر- خبرنگار کیهان: اولین یادواره کشوری شهدای مدافع حرم و حریم ولایت در شهرستان ابهر با حضور خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم از سراسر کشور، استاندار زنجان و دیگر مسئولین استان و شهرستان و مردم ابهر برگزار شد.
حقیقی استاندار زنجان، زنجان را مهد غواصان دریادل یاد کرد و افزود: زنجان سه هزار شهید، هفت هزار جانباز و 600 آزاده را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است. در حاشیه این یادواره نمایشگاهی از آثار شهدای مدافع حرم به نمایش درآمده بود.
گفتنی است، این یادواره با حضور 28 مادر شهید، 20 پدر شهید، 7 همسر و 12 خواهر و برادر شهید مدافع حرم از 10 استان کشور برگزار شد.
کلیدواژه ها :کیهان رتبه های برتر
منبع : کیهان

پربازدیدترین امروز

website tracking