۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۲

تیم فوتسال زیر ۲۰ سال، ناکام مسابقات قهرمانی آسیا

تیم فوتسال زیر ۲۰ سال، ناکام مسابقات قهرمانی آسیا
مسابقات قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا با قهرمانی تیم ملی ژاپن به پایان رسید و تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران مدافع عنوان قهرمانی در جایگاه سوم این رقابت‌ها قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، دومین دوره از مسابقات قهرمانی فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا در تبریز برگزار شد و در پایان این رقابت ها با تیم ملی ژاپن موفق شد به مقام قهرمانی این دوره از رقابت ها دست پیدا کند.

در پایان این دوره از رقابت‌ها تیم‌های ژاپن، افغانستان و ایران به ترتیب در رده‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات قرار گرفتند. پایانی که برای ژاپنی‌ها و حتی افغانتسانی‌ها بسیار شیرین و لذت بخش بود، اما برای ما ایرانی‌ها پایانی بسیار تلخ و نارحت کننده داشت.

امید‌های ایران در این رقابت‌ها بازی‌های خوبی را به نمایش گذشاتند، اما از لحاظ نتیجه گیری آن طور که باید چندان چنگی به دل نزد و آن طور که همه فکر می‌کردند تیم ملی زیر ۲۰ سال کشورمان نتوانست نتایج دلخواه و قابل قبولی را کسب کند.

برای تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران که در دوره قبل رقابت‌ها توانسته بود به مقام قهرمانی دست پیدا کند، ولی در این دوره به مقام سوم مسابقات رسید، این نتیجه نمی‌تواند زیاد راضی کننده باشد.

وقتی تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال ایران در اولین بازی خود در رقابت‌های قهرمانی آیا برابر تیم نه چندان قوی هنگ کنگ قرار گرفت و توانست به برتری قاطع ۷ بر ۳ دست پیدا کند همه در گفتیم که این تیم برای قهرمانی آمده است و از همین حالا خط و نشان را برای دیگر تیم‌ها کشیده است و مطمئن به دیدار بازی دوم خود رد برابر افغانستان رفتیم.

اما گویا بازیکنان تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران باد پیروزی برابر تیم هنگ کنگ خوابیدند و در بازی برابر تیم ملی زیر ۲۰ سال افغانستان ما توانستیم به سختی این تیم را شکست دهیم و به عنوان تیم اول از جدول صعود کنیم. افغانستان دیگر تیم پیروز و موفق این دوره از رقابت‌ها بود که توانست خود را تا فینال بازی‌ها بالا بکشد و نایب قهرمان مسابقات قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا شود.

وقتی تیم ملی ما برابر تیم ملی افغانتستان قرار گرفت گویا تمام بازیکنان تیم ملی کشورمان بر این عقیده بودند که می‌توانند بازی با افغانستان را به راحتی پیروز شده و با اقتدار به مرحله بعد صعود کنیم. درست است که ما در بازی با افغانستان توانستیم پیروز شویم و به مرحله بعد رقابت‌ها صعود کنیم، اما دربازی با افغانستانی‌ها تیم ما به سختی توانست نتیجه بازی را به سود خود به پایان برساند.

گویا تیم ملی افغانستان به خوبی از عملکرد بازیکنان تیم کشورمان شناخت کافی داشت، زیرا اکثر بازیکنان تیم ملی افغانستان در ایران بزرگ شده اند و در تیم‌های فوتسال ایران بازی می‌کنند و به قول حمید شاندیزی سرمربی تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران افغانستانی‌ها فوتسال ناب ایران‌ها را به خوبی بازی می‌کنند.

بازی تیم ملی ما در مقابل افغانستان در لحظات پایانی بازی بسیار پیچیده حساس شد و افغانستانی‌ها با ۵ نفره کردن تیم خودشان موفق شدند که در لحظات پایانی بازی دروازه تیم ایران را باز کنند. بازی دو تیم داشت با نتیجه مساوی به پایان می‌رسید که خوشبختانه با هوشیاری و دقت بالای بازیکنان تیم ملی توانستیم که دروازه تیم افغانستان را در دقایق پایانی بازی باز کنیم و در پایان توانستیم بازی را با نتیجه نزدیک ۳ بر ۲ به نفع خود تمام کنیم.

بعد از بازی با تیم افغانستان تمام کارشناسان از عملکرد تیم ملی رضایت داشتند. بازیکنان تیم ملی ما در برابر تیمی بازی می‌کردند که شناخت بسیار زیادی از فوتسال ایران داشت و همین که پیروز این دیدار شدیم و توانستیم به عنوان تیم اول به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنیم خودش جای افتخار داشت.

تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران به عنوان تیم اول به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد و باید در مرحله بعد با تیم لبنان بازی می‌کرد. لبنان در بازی با تایلند با ۸ گل شکست خورد و ما امیدوار بودیم که تیم لبنان را هم به مانند بازی با تیم هنگ کنگ با تعداد گل‌های بالا شکست دهیم. اما معادلات ما به کلی تغییر کرد و بازی ما در مقابل لبنان بسیار حساس و پیچیده شد و تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران به مانند بازی با تیم افغانستان در دقایق پایانی بازی باز هم با سیستم ۵ نفره کردن تیم حریف گل دریافت کرد و این بار ما نتوانستیم در وقت‌های معمولی بازی به گل دست پیدا کنیم و بازی ما به وقت‌های اضافی کشیده شد.

لبنان به مانند تایلند و ژاپن و افغانستان نبود که ما بگوییم بازی سختی مقابل این تیم داشتیم بلکه تیم روبرویی که با ما بازی می‌کرد تیمی بود که در فوتسال جایگاهی را نداشت و گویا بازیکنان تیم ملی ایران به نوعی لبنان را دست کم گرفتند و دیدند که، چون لبنان ۸ گل از تایلند دریافت کرده است پس این تیم جلوی ما هم قرار است که گلباران شود، اما این طور نبود و لبنان با شناخت کافی از بازی با تیم ایران به مصاف ما آمد.

درست است که در آخر ما توانستیم لبنان را شکست دهیم و به مرحله رده بندی رقابت‌ها صعود کنیم، اما هنوز این نگرانی وجود داشت که ما قرار است در مقابل ژاپن چگونه بازی کنیم، زیرا بازی ما با تیم لبنان بسیار پیچیده شده بود و ممکن بود که در بازی با لبنان ما نتوانیم این تیم را شکست دهیم.

بازی تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران با ژاپن که از حساسیت خاصی برخوردار بود بالاخره آغاز شد و بازیکنان تیم ملی ما در مقابل ژاپن بازی بسیار خوب و قدرتمندی را انجام دادند، اما در پایان وقت‌های معمولی با یک بی تجربگی که بازیکن تیم ملی کشورمان از خود نشان داد و با دادن پنالتی به تیم ژاپن گویا آب سردی بود که بر پیکره تیم ملی ریخته شد و ما در وقت‌های اضافی دیگر نتوانستیم آن بازی شاداب خود را به نمایش بگذاریم و در پایان با شکست برابر ژاپن از رسیدن به مرحله نهایی رقابت‌ها باز ماندیم و باید در مرحله رده بندی به مصاف تیم با انگیزه اندونزی می‌رفتیم.

اگر تیم ملی زیر ۲۰ سال ما با بد شانسی روبرو نمی‌شد و در همان مرحله نیمه نهایی به ژاپن برخورد نمی‌کردیم شاید الان ما در فینال باید به جای افغانستان بازی می‌کردیم و اگر تیم ملی ما به فینال صعود می‌کرد شک نکنید که می‌توانستیم برای دومین بار پشت سر هم قهرمان این مسابقات شویم و دیگر این همه انتقاد به سوی تیم ملی زیر ۲۰ سال نمی‌شد.

گویا قرار است که اعضای کمیته فنی فوتسال طی چند روز آینده جلسه‌ای را با حضور حمید شاندیزی سرمربی تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران تشکیل دهند تا در آن جلسه شاندیزی و اعضای کمیته فنی و توسعه فوتسال نقطه نظرات خود را راجع به تیم ملی زیر ۲۰ سال چه در مسابقات قهرمانی آسیا و چه در مسابقات آینده بیان کنند و در پایان باید تصمیم بگیرند که آیا می‌توانند با این کادر فنی در مسابقات آتی موفق باشند یا خیر؟

اما چیزی که کاملاً مشخص است این است که اگر ما می‌خواهیم با شاندیزی هم چنان به عنوان سرمربی تیم ملی زیر ۲۰ سال ادامه همکاری دهیم باید یک فرد با تجربه و دنیا دیده فوتسال را در کنار او قرار دهیم تا بتواند در شرایط حساس و نفسگیر به کمک تیم بیاید و با راهنمایی‌ها و مشورت‌های دقیق خود تیم ملی را در عرصه‌های آسیایی و جهانی کمک کند. زیرا شاندیزی به تنهایی نمی‌تواند تمام این مشکلات را بر دوش بکشد و نیاز به افراد با تجربه و استخوان خورد کرده در فوتسال را دارد.

امیدواریم که در جلسه‌ای که قرار است چند روز دیگر تشکیل شود خروجی آن بتواند به فوتسال پایه و ملی ما کمک کند، زیرا این تیم ملی زیر ۲۰ سال ما پشتوانه تیم ملی بزرگسالان است. اگر تیم ملی امید ما در مسابقات قدرتمند ظاهر شود می‌توانیم به تیم ملی بزرگسالان خودمان نیز اعتماد داشته باشیم که در مسابقات موفق ظاهر شوند.

بیشتر بخوانید

ارسال پیام تبریک دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران

پیام تبریک شیخ سلمان به تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران

تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال ایران در مسیر قهرمانی آسیا

کلیدواژه ها :تایلند ایران لبنان
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking