۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۹

برخورد دو جنگنده آلمانی یک کشته برجا گذاشت+تصاویر

برخورد دو جنگنده آلمانی یک کشته برجا گذاشت+تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دو جنگنده متعلق به نیروی هوایی آلمان در شمال آلمان با یکدیگر برخورد و سقوط کردند که در نتیجه این حادثه یکی از خلبانان این دو جنگنده جان خود را از دست داد.

 

روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل» در این خصوص گزارش کرد، خدمات اورژانس به سرعت به سمت دریاچه «فیلیزنسی» در نزدیکی «مالشو»، محلی که دو جنگنده  «یوروفایتر» لوفت‌وافه در حین یک رزمایش هوایی سقوط کردند، روانه شدند.

بنا به گفته سخنگوی نیروی هوایی آلمان، خلبانان هر دو هواپیما موفق به خروج از جنگنده‌ها شدند و مأموران پلیس آلمان اعلام کردند که بخش‌هایی بدنه هواپیما در منطقه‌ای در نزدیکی دریاچه پیدا شده است اما هنوز تأیید نشده که آیا لاشه هواپیمای دوم است یا خیر.

 

طبق ای گزارش، سه جنگنده یوروفایتر درحین برگزاری یک رزمایش هوایی بودند که خلبان جنگنده سوم گزارش برخورد و سقوط دو جنگنده دیگر را اعلام کرد. 

رسانه‌های محلی اعلام کردند که دو جنگنده پس از برخورد، سقوط کردند و هنوز مشخص نیست که آیا افرادی نیز در نتیجه سقوط این دو جنگنده زخمی شده‌اند یا خیر.


شاهدان ماجرا اعلام کردند که سقوط این دوجنگنده که در ساعت 14:00 به وقت محلی روز 24 ژوئن ( دوشنبه 3 خردادماه) به وقوع پیوسته است، صدای مهیبی تولید کرده است.

روزنامه دیلی میل گزارش کرد که به دنبال وقوع این حادثه، وزیر دفاع آلمان و بازرس کل نیروی هوایی آلمان به محل وقوع حادثه رفتند و از طرف دیگر، وزیر کشور المان نیز به منظور بررسی خسارات این حادثه به محل حادثه اعزام شده است.

 

خلبان یکی از جنگنده‌ها که جان خود را در این حادثه از دست داده است، «بورجا آیبر گارسیا» بوده و حدود 34 سال سن داشته است.

کلیدواژه ها :آلمان
منبع : فارس

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking