۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۷

فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه در همدان ضعیف است

 فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه در همدان ضعیف است

رضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه در خردادماه چندین فقره تصادف فوتی در همدان رخ داد اما آمار نهایی متوفیان توسط پزشک قانونی اعلام خواهد شد اظهار کرد:‌ سال‌های قبلی افرادی که بر اثر تصادف در جاده‌ها جان خود را از دست می‌دادند به عنوان فوتی‌های ترافیکی و کسانی که تصادف می‌کردند اما در جاده فوت نمی‌کردند جزو فوتی‌های غیر ترافیکی محسوب می‌شدند.

وی بیان کرد: امسال برای نخستین بار تمام این فوتی‌ها در آمار تصادفات ترافیکی گنجانده شده است زیرا گویا قبلا ً برخی استان‌ها در آمار سوء استفاده‌ می‌کردند.

رئیس پلیس راه استان همدان در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه چند روز پیش در روستای جعفرآباد نهاوند پدربزرگی کاملاً سهوی یکی از نوه‌هایش را که بدون اطلاع به سمت ماشین او دویده بودند را زیر گرفت و دیگری را نیز مجروح کرد گفت: یک کودک 12 ساله هم که در حال بازی با هم‌سن و سالان خود بود با یک تریلی زیر گرفته شد.

وی اظهار کرد: در روستای شورین هم اقدام پدری که سوئیچ ماشینش را به پسر هشت ساله‌اش داده بود، حادثه‌ساز شد و منجر به مرگ یک بچه پنج ساله شد.

عزیزی افزود: در یکی از روستاها نیز فردی که روی گلگیر تراکتور نشسته بود؛ در حین شخم‌زنی روی زمین افتاد و تراکتور از روی او رد شد.

وی گفت: در روستاهای قهاوند فردی در حیاط خانه‌اش زیر تراکتور جک زده بود تا حرکت نکند و آن را تعمیر کند اما جک در رفته و روی شکم می‌افتد و فوت می‌کند.

رئیس پلیس راه استان همدان با بیان اینکه این آمارها ربطی به تصادف در جاده ندارد اما در حوزه تصادفات ثبت خواهد شد گفت:‌ متاسفانه فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه در استان ضعیف است.

وی با اشاره به اینکه اتفاقات عجیبی در استان رخ می‌دهد که کمتر در جاهای دیگر دیده‌ام افزود: همدان با یزد هم‌گروه است، این استان با وجود اینکه چند روستا از همدان کم دارد و جاده‌ها و خودروهای آن نیز بیشتر است، آمار کشته‌های تصادفی آن تقریباً در طول یک سال 140 نفر است اما در همدان 340 نفر.

عزیزی با اشاره به اینکه قبلاً این آمار در همدان به 500 نفر هم می‌رسید در ادامه سخنانش گفت: در تعطیلات عید فطر با افزایش عجیب تردد خودروها در استان مواجه بودیم به طوری که اکثر راه‌ها مسدود شده بود.

وی در پایان سخنانش بیان کرد: در سه ماهه فصل بهار نیز تردد در جاده‌های استان نسبت به سال گذشته افزایش 17 درصدی داشت.

کلیدواژه ها :تصادف فوتی
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking