۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۰

درک دقیق میزان فهم مفاهیم جدید توسط دانش آموزان با استفاده از هوش مصنوعی

درک دقیق میزان فهم مفاهیم جدید توسط دانش آموزان با استفاده از هوش مصنوعی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مدیکال اکسپرس، محققان دانشگاه دارتموث الگوریتم هوش مصنوعی تازه ای ابداع کرده اند که می توان از آن برای بررسی میزان درک مفاهیم تازه توسط دانش آموزان استفاده کرد. این کار از طریق بررسی الگوهای فعالیت ذهن و مغز افراد با استفاده از هوش مصنوعی صورت می گیرد.

هدف از طراحی الگوریتم یادشده بررسی میزان موفقیت الگوهای آموزش و یادگیری در مدارس است. الگوریتم یادشده میزان فعالیت مغز را در حالت عادی و در حین یادگیری و همین طور در حین تلاش برای یادگیری مفاهیم مختلف در دروس مختلف با یکدیگر مقایسه می کند.

 

انتظار می رود استفاده از این روش تازه به یافتن نقاط ضعف و قوت الگوهای آموزشی فعلی بینجامد و به دانشجویان کمک کند تا درک خود از مفاهیم تازه را ارتقا دهند. همچنین این روش باعث خواهد شد تا بتوان شیوه های منحصر به فردی را برای ارتقای آموزش مفاهیم مختلف به هر دانش آموز بر اساس نیازها و شرایط خاص وی ابداع کرد.

البته این الگوریتم هوش مصنوعی هنوز برای تکمیل شدن نیازمند بررسی های بیشتر است، اما آزمایش های انجام شده با استفاده از آن بر روی 28 دانش آموز در مجموع موفقیت آمیز بوده است.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking