۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵

آموزش؛ تنها راه پیشگیری از اعتیاد

آموزش؛ تنها راه پیشگیری از اعتیاد
گروه اجتماعی ــ استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه نقش عوامل سیاسی و اجتماعی در شیوع اعتیاد نباید نادیده گرفته شود، افزود: آموزش در تمام گروه‌های سنی، تنها راه پیشگیری از اعتیاد است.

آموزش؛ تنها راه پیشگیری از اعتیاد

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان‌شرقی، امروز، دوم تیرماه در همایش روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در تبریز، با اشاره به تأکیدات مکرر رهبر انقلاب بر مبارزه جدی با پدیده شوم اعتیاد، اظهار کرد: اعتیاد، علت عمده بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است که تبعات آن همه حوزه‌های اجتماعی را در بر گرفته است.

وی افزود: 65 درصد از موارد همسرآزاری، 50 درصد طلاق‌ها و بخش عمده جرایم سازمان‌یافته مانند فساد و فحشا، سرقت و هنجارشکنی ریشه در اعتیاد دارد.

پورمحمدی با تأکید بر آموزش همه گروه‌های سنی در راستای پیشگیری از اعتیاد، گفت: در این خصوص باید از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌های گروهی به‌ویژه صداوسیما به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین از راه‌اندازی مرکز ماده 16 به‌عنوان اقدام جدی در مبارزه با مواد مخدر قدردانی کرد و گفت: این کار بزرگ به همت و تلاش جبارزاده و سردار نصرتی انجام شد که نتیجه آن، عنوان شهر بدون معتاد متجاهر برای تبریز بود.

وی با تأکید بر اینکه این عنوان باید حفظ شود، افزود: به‌زودی با توسعه این مرکز و راه‌اندازی بخش بانوان در آن، یک گام مهم دیگر در عرصه مبارزه با مواد مخدر برداشته می‌شود.

رضااستاد رحیمی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه 70 درصد از تریاک و 60 درصد از هروئین جهان در ایران کشف می‌شود، گفت: ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر و خط مقدم مبارزه با این پدیده شوم قرار گرفته و تاکنون بیش از 400 شهید و 1600 جانباز در این راه تقدیم کرده است.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی از استان‌های پاک در زمینه اعتیاد است، افزود: این موفقیت در سایه همت و تلاش نیروی انتظامی، سربازان گمنام امام زمان و دستگاه‌های آموزشی و فرهنگی به دست آمده است.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :اعتیاد
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking