۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۶

کاهش مصرف مواد مخدر را با آموزش صحیح رقم بزنیم

 کاهش مصرف مواد مخدر را با آموزش صحیح رقم بزنیم

حامد آجرلو در گفت وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: برای کاهش مصرف مواد مخدر و مبارزه با  پدیده شوم اعتیاد باید به بحث پیشگیری توجه ویژه ای کرد که آموزش صحیح می تواند مهم ترین عامل در پیشگیری و کاهش گرایش به مصرف مواد مخدر به حساب آید.
وی تصریح کرد: رفع معضل اعتیاد همت همه نهادهای اجرایی را می‌طلبد که جهت رفع این مشکل در جامعه نیاز است تا همه مسئولین ذیربط و دستگاه های مربوطه در این حوزه تلاش کنند و این کار نیازمند کار فرهنگی و اجتماعی بیشتر در حوزه آموزش و پیشگیری است.
عضو شورای اسلامی شهر اراک در ادامه به بحث تبلیغات مثبت و نقش آن در کاهش جرم و جنایت اشاره و بیان داشت: تبلیغات یکی از ابزارهای پیشگیری در جامعه به شمار می‌آید  به طوری که در زمان حاضر تاثیر یک فیلم یا یک کلیپ تبلیغاتی به مراتب بیشتر از صدها سخنرانی و همایش است.
 آجرلو در ادامه به فروش مواد مخدر در سطح وسیع  به صورت آنلاین و اینترنتی اشاره و بیان داشت امروزه با توجه به گسترش فضای مجازی و استفاده بسیار زیاد نوجوانان و جوانان از این فضا، سوداگران مرگ به سوء استفاده از این موقعیت پرداخته و فروش مواد مخدر به این صورت رواج وسیعی پیدا کرده است.

وی در این زمینه خواهان مراقبت بیشتر خانواده ها از فرزندان خود و مبارزه وسیع‌تر مسئولین  مربوطه با فروش گسترده مواد مخدر در دنیای مجازی را خواستار شد.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking