۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۵

رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز:

رکود در بازار چرم حکمفرماست/ سالانه حدود ۱۲۰ میلیون دلار واردات داشتیم

رکود در بازار چرم حکمفرماست/ سالانه حدود ۱۲۰ میلیون دلار واردات داشتیم
شجری با بیان اینکه رکود سنگینی بر بازار چرم حکمفرماست، گفت: با شروع فصل مدارس با مشکلات زیادی همچون کمبود مواد اولیه در بازار مواجه هستیم.

رکود در بازار چرم حکمفرماست/ سالانه حدود ۱۲۰ میلیون دلار واردات داشتیمرسول شجری، رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه رکود سنگینی بر بازار چرم حکمفرماست، گفت: با شروع فصل مدارس با مشکلات زیادی همچون کمبود مواد اولیه در بازار مواجه هستیم.

رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز با اشاره به اینکه چرم، یکی از اقلام اساسی در تولید کیف و کفش به حساب می‌آید، اظهار کرد: به‌دلیل نبود دام زنده و همچنین شرایطی که طی یکسال گذشته در بازار رخ داده نمی‌توان در این مدت بازار را اشباع کرد.

بیشتر بخوانید: بازار کفش در آستانه شب عید ۹۸ / میزان قاچاق کفش در ایران، ۵۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود 

شجری با تأکید بر اینکه قدرت خرید مردم در بازار کم شده است، اظهار کرد: امیدواریم با حمایت دولت از این صنف، کمبود مواد اولیه در بازار تأمین شود.

رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز با بیان اینکه از اسفند ۹۷ تا کنون، ۵۰ درصد افزایش قیمت را در این صنف شاهد بودیم، گفت: بازار کفش‌دست‌دوز از اردیبهشت سال گذشته تا کنون ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

شجری با بیان اینکه واردات در این صنف کاهش داشته است، افزود: سالانه حدود ۱۲۰ میلیون دلار واردات داشتیم و هم اکنون بیشتر صندل و دمپایی به کشور‌هایی همچون عراق و افغانستان صادر می‌شود.

رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز با اشاره به اینکه ۶ تا ۷ هزار واحد صنفی فعال در تهران مشغول به فعالیت هستند، افزود: بسیاری از واحد‌های تولیدی، به دلیل نداشتن نقدینگی نمی‌توانند فعالیت کنند.

به گفته شجری، هم اکنون بسیاری از اقلام همچون کفش تحت تأثیر نوسانات نرخ ارز هستند.

رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز بازار کفش در پایان گفت: بازار کفش در جهت تحقق رونق تولید، برنامه‌هایی را برای تامین مواد اولیه در این صنف در نظر دارد.

کلیدواژه ها :سنگینی
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking