۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳

ماجرای جان باختن ‌طلبه ایلامی در حین کمک برای خاموش کردن حریق ‌جنگل‌های زاگرس

ماجرای جان باختن ‌طلبه ایلامی در حین کمک برای خاموش کردن حریق ‌جنگل‌های زاگرس
آتش سوزی‌های اخیر در مراتع و مزارع استان ایلام چون سحرگاهان دم‌ساز خاکستر شد و پرده دیگر از راز خاکستر شدن را گشود. در این راز گشایی «حسین حسین‌زاده از طلاب پایه پنجم حوزه علمیه ایلام» را با خود برد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، امروز در استان ایلام، آتش تنها دشمنی است که چشم به خاکستر کردن خانه امید دیگران دارد و حاصل رنج یک ساله آنان را با شعله‌های سرکش و خشمگین و سوزان، دم ساز خاکستر می‌کند.

640 هزار هکتار جنگل معروف به عروس زاگرس در کشور، میدان بزرگی برای دید خاکستر بین امید دیگران  شده ‌و شعله‌های سرکش و سوزان در استان ایلام علاوه بر خاکستر کردن خانه امید در بُعد مادی که همانا دست رنج سالانه آنان است خانه امید انسانی را هدف و امید مادری چشم انتظار و پدری فرتوت و از کار افتاده را با خود می‌برد‌.

آتش سوزی در مزارع دشت کلاچوی کهگیلویه/ جنگل‌های دشت مازه در خطر حریق گستردهوقوع آتش سوزی در مزارع پارس آبادمغان/ قطع برق به علت تندباد شدید در اصلاندوزآتش سوزی مراتع جنگلی روستای «گله جار» ایلام نیازمند کمک مردم است

آتش سوزی‌های اخیر در مراتع و مزارع استان ایلام چون سحرگاهان دمساز خاکستر شد و پرده دیگر از راز خاکستر شدن را گشود. در این راز‌گشایی حسین حسین‌زاده از طلاب پایه پنجم حوزه علمیه ایلام، که برای خاموش کردن آتش مزارع گندم به یاری کشاورزان روستای عباس‌آباد شهرستان دره شهر رفته بود، به پای شعله رقصید و خوش دامن‌کشان رفت تا بماند نام طلبه عمامه به سری که عشقش خدمت به مردم و کمک به درد دردمندان و گرفتار در میان شعله‌های آتش باشد.

تسلیت آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور نیز با صدور پیامی، درگذشت طلبه جهادی محمدحسین حسین زاده را به حوزه علمیه ایلام و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.

 حجت‌الاسلام و‌المسلمین الله‌نور کریمی‌تبار‌  در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ایلام ، با تأسف و تأثر، خبر درگذشت طلبه جهادی برادر حسین حسین‌زاده که بسیجی‌وار بر دل آتش زد و برای کمک به هموطنان، جان خود را بر کف اخلاص نهاد، موجب تألم شد.

امام جمعه ایلام گفت:  این ضایعه دردناک را به خانواده آن عزیز و حوزه علمیه دره شهر تسلیت می‌نمایم و از خداوند منّان برای ایشان غفران الهی و برای بازماندگان، صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم.

وی افزود: مرحوم حسین‌زاده که برای خدمات رسانی و اطفا حریق مزارع روستای عباس‌آباد به کمک اهالی این روستا آمده بود به دلیل استنشاق گاز دی‌اکسیدکربن و گرمای بالای اتش سوزی به رودخانه سیمره پناه برده که به دلیل تنش گرمایی در این رودخانه غرق شد و درگذشت.

مرحوم حسین زاده از طلاب موفق علمی، اخلاقی، جهادگر و عضو گروه‌های حفاظت محیط زیست بوده است

‌محمد جواد قنبربیگی امام جمعه دره‌شهر نیز در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام، اظهار داشت: متاسفانه در پی آتش‌سوزی‌های اخیر، حسین حسین زاده طلبه موفق ایلامی که برای خدمت‌رسانی و اطفاء حریق مزارع روستای عباس آباد به کمک اهالی این روستا آمده بود جان باخت.

امام جمعه دره‌شهر افزود: استنشاق گاز دی اکسید کربن و گرمای بیش از حد آتش سوزی باعث شده که این طلبه به رودخانه سیمره پناه ببرد که متاسفانه در همان جا غرق می‌شود.

امام جمعه دره شهر بیان کرد: مرحوم حسین‌زاده از طلاب موفق علمی، اخلاقی، جهادگر و عضو گروه‌های حفاظت محیط زیست بوده است.

فرمانده سپاه، نیروی انتظامی، دادستان، رئیس حوزه علمیه دره شهر و نیز رئیس حوزه علمیه استان نیز با ارسال پیام‌هایی این مصیبت را به خانواده حسین زاده تسلیت گفتند.

مردم ایلام نیز با حضور در مراسم تشیع و تدفین این طلبه ایثارگر دین خود را به ایثار و فداکاری و از خود گذشتگی‌اش ادعا کرده و پیکر وی را با اشک و آه بدرقه کردند.

فضای مجازی نیز تحت تاثیر این حرکت انسانی طلبه ایلامی قرار گرفت

فضای مجازی نیز تحت تاثیر این حرکت انسانی طلبه ایلامی قرار گرفت و بیشمار توئیت در تقدیر از از خود گذشتگی انتشار داده که نمونه ای از آن که به قلم محمد صدارت در همین مورد نوشت: وسط این دعواهای الکی رفقا و فحاشی و اهانت دشمنان به روحانیت،طلابی هستند که عمر و وقتشونو گذاشتن برای خدمت به مستضعفین تا الگوی روسیاهانی مثل من باشن یکی از این بزرگواران طلبه جهادگر ایلامی حسین حسین زاده بود که در آتش سوزی مزارع دره‌شهر به کمک کشاورزا رفته بود شادی روحش دعا کنید.

متاسفانه هرساله رسم غلط آتش سوزی گسترده پس چرای مزارع دره شهر ضرر مالی کشاورزان وارد کرده و امسال نیز در سکوت متولیان یعنی محیط زیست و منابع طبیعی استان ایلام اولین قربانی خود را گرفت.‌

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

website tracking