۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۹

روحانی: حرکت توسعه ایران علی رغم توطئه دشمن ادامه دارد

روحانی: حرکت توسعه ایران علی رغم توطئه دشمن ادامه دارد

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در مراسم بهره برداری از پایانه مسافربری «سلام» در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) گفت: در شرایط حساسی که بدخواهان می‌خواهند بگویند توسعه ایران متوقف شده و مردم نسبت به آینده کشور ناامید شده‌اند، اما هر روز شاهد تحرک و حرکت بزرگ اجتماعی و توسعه‌ای در کشورمان بوده و خواهیم بود این در حالی است که فشار‌های تازه دشمنان علیه جمهور اسلامی وجود دارد.

وی افزود: امروز اساس جنگ بدخواهان با ما جنگ امید یا جنگ اراده‌هاست ضمن اینکه آن‌ها به توطئه و نقشه شوم خود امید دارند و می‌خواهند ملت ایران را از توسعه آینده کشور ناامید کنند.

رئیس جمهور تصریح کرد: ایران و ملت بزرگ ما می‌خواهند امید و سرزندگی خود را نشان داده و دشمن را نسبت به اهداف شوم ناامید کند.

وی با تاکید بر اینکه ما با هیچ ملتی جنگ نداریم گفت: مقابل ایران عده‌ای سیاست‌مدار کم تجربه قرار دارند. عکس العمل نظام جمهوری اسلامی در برابر فشار‌های دشمنان که زیاد شده، قوی‌تر شده و افزایش یافته است، اما ما با هیچ ملت و کشوری قصد جنگ نداریم، هر چند که در برابر ما مسئولان و مقامات کشور‌هایی قرار گرفته اند؛ در این طرف نیز فقط گروهی از مسئولان کشور نیستند، بلکه همه ملت ایران یکپارچه در این مبارزه حضور دارند و تحریم دشمنان به طور مستقیم علیه فرد فرد ایرانیان بویژه اقشار ضعیف و کم درآمد است.

رئیس جمهور تاکید کرد: اقشار مختلف فشار‌هایی را تحمل می‌کنند، از جمله اقشار کم درآمد که فشار‌های بیشتر و اقشار پردرآمد که فشار کمتری تحمل می‌کنند، اما در نهایت آنان در اهداف خود موفق نمی‌شوند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دشمنان در این مبارزه علیه ملت ایران، پیروز نخواهند شد، گفت: مصداق این سخنان نیز افتتاح طرح‌های بزرگ در سراسر کشور و همچنین بهره برداری امروز ترمینال با شکوه «سلام» در فرودگاه امام خمینی (ره) است.

روحانی با اشاره به اینکه ترمینال سلام، عمدتا ظرف دو سال با تلاش متخصصین، کارگران و مدیران کشور ساخته شده، خاطرنشان کرد: اگر در گذشته ترمینالی ظرف یک تا دو سال ساخته می‌شد، تعجب می‌کردیم که چگونه امکان پذیر است که ظرف این مدت ترمینالی با شکوه ساخته شود، اما الان شاهدیم که فرزندان ایران با تکیه بر اراده، امید به آینده و عشق به وطن می‌توانند چنین پروژه‌هایی را که قابل رقابت با پروژه‌های مشابه جهانی است، بسازند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه افتتاح ترمینال فرودگاهی با افتتاح‌های دیگر پروژه‌های اقتصادی متفاوت است، ادامه داد: افتتاح ترمینال یعنی حضور صنعت هوانوردی، همکاری بین مدیران فرودگاهی و نیروی انتظامی و سپاه و همچنین بهره مندی از دیگر بخش‌های مختلف که با کمک یکدیگر یک هواپیما به طور امن و سالم در ترمینال پهلو بگیرد و مسافران سالم به مقصد برسند.

وی خاطر نشان کرد:افتتاح ترمینال فرودگاه امام (ره) به معنای همکاری، تعاون و وحدت بخش‌های مختلف در راه اندازی یک پروژه مهم خدماتی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در کشورمان است.

روحانی با تاکید بر اینکه امروز نیازمند تحرک و جهش به سمت توسعه هستیم، اظهارداشت: امروز برغم تحریم و فشار هواپیما‌ها و صنعت هوایی کشورمان بطور منظم در حال فعالیت است و این موضوع برای کشوری که از لحاظ خرید هواپیما، قطعات و تعمیرات هیچ مشکلی نداشته باشند، اقدامی راحت محسوب می‌شود، اما در کشور ما برغم همه فشار‌ها و مشکلات، صنعت هوایی کشورمان مشغول فعالیت و تلاش شبانه روزی است لذا باید از همه بخش‌های هوانوردی کشور قدردانی کنیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: امروز صنعت هوانوردی کشورمان با وجود همه فشار‌ها در سطح کشور‌های پیشرفته جهان در مسیر حرکت است البته کمبود‌ها و مشکلاتی وجود دارد، اما این کمبود‌ها قابل رفع است.

وی با اشاره به اینکه یکی از تلاش‌های دولت یازدهم و دوازدهم، رونق صنعت هوایی کشورمان بوده است، گفت: بعد از توافق هسته‌ای و فضایی که در روابط بین الملل ایجاد کردیم توانستیم پس از چند ده سال، تعدادی هواپیمای مدرن و نو وارد کشور کنیم که شاید یکی از آرزو‌های مردم عزیزمان بود و این روند می‌توانست ادامه یابد و در مسیر ادامه بود و دولت در پی خرید صد‌ها فروند هواپیما در طول سال‌های آینده به منظور رفاه و آسایش مردم و رونق اقتصاد و حمل و نقل کشور بود.

روحانی خاطرنشان کرد: آمریکا امروز بر خلاف همه مقررات بین المللی در برابر ملت ایران قرار گرفته است، اما دست اندرکاران بخش‌ها و حوزه‌های صنعت هوایی، با تلاش‌ها و زحمات خود، این صنعت را سرپا نگه داشته اند و از آنان صمیمانه قدردانی می‌کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مبارزه واقعی و عملی با بدخواهان و مخالفان پیشرفت ایران، اجرا و افتتاح طرح‌های بزرگ گفت: امروز باید عملا در برابر بدخواهان خود مقاومت کنیم و عمل ما در برابر آنها، تلاش برای رونق اقتصادی است.

روحانی توسعه گردشگری را از اهداف بزرگ دولت یازدهم و دوازدهم برای رونق اقتصادی کشوردانست و تصریح کرد: بهترین و راحت‌ترین وسیله برای توسعه صنعت گردشگری، پیشرفت روز افزودن صنعت هوایی کشور است چرا که مردم به صورت هوایی می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مقاصد خود در داخل و خارج کشور سفر کنند.

رئیس جمهور افزود: اینکه ایران بتواند مقصد نهایی یا ترانزیت برای هواپیما‌های باری یا مسافری باشد، جزو حقوق مردم کشور است و اینکه صد‌ها و هزاران شغل در کنار صنعت هوایی و گردشگری بوجود بیاید و در روند مسافرت مردم تسهیل شود، از جمله حقوق مردم کشورمان محسوب می‌شود و دولت در این راستا گام‌های خوبی طی سال‌های اخیر برداشته است.

روحانی با اشاره به اینکه در مسیر دریایی و توسعه بنادر نیز طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی انجام گرفته، اظهارداشت: در این حوزه‌ها نیز با اقدامات انجام شده، ظرفیت‌های خوبی ایجاد شده که می‌تواند کشورمان را به سایر کشور‌ها متصل کند.

در حال بروزرسانی ...
منبع : خبرگزاری دانشجو
website tracking