۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۸

قم| 1700 مبلغ دینی به ترویج صحیفه سجادیه در جامعه می پردارند

قم| 1700 مبلغ دینی به ترویج صحیفه سجادیه در جامعه می پردارند
معاون تبلیغ حوزه های علمیه با بیان اینکه در طرح بینات 1700 فعال فرهنگی به ترویج صحیفه سجادیه می پردارند،گفت:احیای فرهنگ امام سجاد(ع)راهمان فرهنگ ناب دین است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن نبوی در دیدار با برگزارکنندگان کنگره بین المللی امام سجاد(ع) و مسئولان مرکز تخصصی صحیفه سجادیه و موسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه اظهار داشت: بیش از 2650مدرسه امین مشغول فعالیت هستند که مخاطب آنها کودک و نوجوانان است.

وی با اشاره به اهمیت ترویج معارف دینی افزود: باید از این ظرفیت در راستای ترویج معارف امام سجاد(ع)گام های اثر گذاری برداشت.

معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه با بیان اینکه در طرح بینات 1700 فعال فرهنگی به ترویج صحیفه سجادیه می پردارند،گفت:احیای فرهنگ امام سجاد(ع)همان فرهنگ ناب دین است.

«صحیفه سجادیه» وصف حال صالحان در سرزمین بعد از ظهورآغاز مجدد جلسات شرح «نهج البلاغه» و «صحیفه سجادیه» در مجموعه سرچشمهصحیفه سجادیه بهترین کتاب برای مقابله با عرفان های کاذب است

نبوی با تاکید بر اینکه از ظرفیت 120مبلغ فضای مجازی که با 11زبان دنیا کار می کنند برای کمک به احیای صحیفه مساعدت و همراهی بهره مند می شویم،بیان کرد: 3300روحانی و مبلغ طرح هجرت مشغول فعالیت هستند که اگر چگونگی ترویج صحیفه به آنها آموزش داده شود در مساجد و محل تبلیغ خود به صحیفه سجادیه خواهند پرداخت.

وی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته برای برگزاری کنگره امام سجاد(ع) خاطرنشان کرد:کنگره امام سجاد(ع) کار بسیار ارزشمندی است و ما در حوزه طرحی بنام ثقلین داریم که به قرآن، حدیث و صحیفه سجادیه می پردازد.

400 مبلغ در دوره آموزشی سفیران ولایت شرکت کردند

همچنین مدیر موسسه فرهنگی اندیشه‌های اسلامی سجادیه با اشاره به اهمیت تبلیغ معارف دین در اسلام گفت:400جوان که 140نفر از ائمه جماعات مساجد و مبلغین طرح هجرت هستند به دوره آموزشی سفیران ولایت اعزام شدند.

حجت الاسلام محمدعلی لبخندان در دیدار برگزارکنندگان کنگره بین المللی امام سجاد(ع) و مسئولان مرکز تخصصی صحیفه سجادیه و موسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه با آیت الله محسن فقیهی اظهار داشت: تیم پژوهشی مرکز تخصصی تا روز کنگره 5جلد کتاب حاوی نکات کاربردی ادعیه کوتاه صحیفه را در کنگره رونمایی می کند

وی با بیان اینکه با ایجاد مرکز تخصصی امام سجاد(ع)، پیوند حوزه علمیه با کنگره بین المللی امام سجاد(ع) صورت گرفته است،افزود: در مدت 9 سال برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، هر سال 400 جوان در دوره صحیفه سجادیه شرکت ‌کردند.

مدیر موسسه فرهنگی اندیشه‌های اسلامی سجادیه گسترش طرح صحیفه خوانی در مساجد، تشویق نوجوانان و جوانان به حفظ صحیفه سجادیه بعد از حفظ قرآن ، راه اندازی جلسات ثابت صحیفه سجادیه در مرکز و سایر شهرستان ها از جمله دیگر فعالیت ها در خصوص امام سجاد(ع) است.

لبخندان با اشاره به اهمیت تبلیغ معارف دین در اسلام ادامه داد:400جوان که 140نفر از ائمه جماعات مساجد و مبلغین طرح هجرت هستند به دوره آموزشی سفیران ولایت اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: تمرکز بر تولیدات رسانه های دیجیتال با کمک مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد و گسترش فعالیت های عرصه بین‌الملل با کمک مراکز زیرربط اعم از مجمع جهانی اهل بیت(ع) و جامعه المصطفی و معاونت بین‌الملل حوزه علمیه قم از جمله اقدامات صورت گرفته است.

منبع : تسنیم
website tracking