۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۰

خسارت سیل و بارندگی‌ها به راه‌های عشایری شیروان

خسارت سیل و بارندگی‌ها به راه‌های عشایری شیروان
فرماندار شیروان گفت: سیل و بارندگی‌ها به راه‌های عشایری شیروان خسارت زد.

خسارت سیل و بارندگی‌ها به راه‌های عشایری شیروانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، امین رضا مرآتی فرماندار شیروان گفت: سیل و بارندگی‌های اخیر به راه‌های دسترسی عشایر این شهرستان خسارت وارد کرده است که دستگاه‌های اجرایی در حال اصلاح این ابنیه هستند.

وی اظهار داشت: هم اکنون عشایر از مناطق قشلاقی به مناطق ییلاقی این شهرستان نظیر شاه جهان و گلیل و سرانی در حال کوچ هستند که راه‌های منشعب از راه‌های اصلی که ویژه عشایر است خسارت زیاد دیده است.

وی گفت: هم اکنون تردد عشایر به دامنه‌های رشته کوه شاه جهان و چند نقطه دیگر بخاطر سیل بردگی راه‌ها سخت شده است که باید بلافاصله تیغ زنی شود.

مرآتی با بیان اینکه با اقدامات پیشگیرانه ستاد بحران شهرستان تاکنون مشکل خاصی برای سایر راه‌ها به وجود نیامده است، افزود: برخی از راه‌های روستایی که خاکی هستند با بارش‌های اخیر دچار رسوب شده اند که امسال به صورت ویژه رسوب برداری از رودخانه انجام شده است.

فرماندار شیروان گفت: مشکل عمده این شهرستان در ماه‌های آتی احتمال آتش سوزی در مراتع خواهد بود که باید روستاییان، عشایر و گردشگران دقت داشته باشند با توجه به پوشش گیاهی غنی در سال جاری یک آتش سوزی کوچک منجر به آتش سوزی بزرگ و هولناک خواهد شد.

مرآتی افزود: برای پیشگیری از هرگونه حوادث احتمالی گروه‌های اطفای حریق در چند منطقه این شهرستان مستقر شده اند، ولی این امر پاسخگو نیست و مردم و گردشگران باید دقت لازم را داشته باشند.

گفتنی است: شهرستان شیروان ۴۰۰ هزار هکتار مساحت دارد که ۲۹۰ هزار هکتار آن به صورت منابع طبیعی تجدید شونده و ۱۱۰ هزار هکتار مستثنیات قانونی اشخاص شامل زمین‌های زراعی، باغی، جاده و محدوده روستا‌ها و شهر‌ها است.

کلیدواژه ها :شیروان بارندگی
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking