۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۵

هم‌اندیشی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی؛

تحلیل و بررسی دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب/ بعضی از سخنرانی‌ها پایین‌تر از سطح دیدار بود

تحلیل و بررسی دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب/ بعضی از سخنرانی‌ها پایین‌تر از سطح دیدار بود

 

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ دیدار رمضانیه رهبر معظم انقلاب با دانشجویان در سال 98 هم برگزار شد و دانشجویان یک بار دیگر این فرصت را یافتند تا در مهمترین نشست خود با عالی ترین مقام جمهوری اسلامی به بیان دیدگاه ها،دغدغه هاو مطالبشان بپردازند.

خبرگزاری دانشجو با دعوت از سرکار خانم نرگس حسینی، مسئول بخش خواهران و نماینده دفتر تحکیم وحدت، محمد حسین صبوری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی و  محمد امین مهدی پور دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان از سخنرانان دیدار دانشجویان با رهبر معظم انقلاب به بررسی کم و کیف این دیدار پرداخته که در ادامه این گفتگو را می خوانید:   خبرگزاری دانشجو: آیا برای قرائت متن سخنرانی در محضر رهبر انقلاب استرس داشتید؟ صبوری: نمی‌شود گفت: استرس نداشتم، ولی قبل از سخنرانی تمرکز خود را بیشتر روی متن قرار داده بودم مانند کسی که یک ساعت قبل از امتحان به جمع بندی دروس می‌پردازد. در هر حال من موقع سخنرانی در محضر رهبر انقلاب استرس نداشتم.   مهدی پور/ صبوری

بنده جزو آخرین سخنران‌ها بودم به همین دلیل فرصت جمع بندی متن سخنرانی را داشتم در واقع وقتی که دیگر سخنران‌ها متن خود را در محضر رهبر معظم انقلاب قرائت می‌کردند ما در حال ویرایش متن بودیم و تا آخرین لحظه آن را کم و زیاد کردیم؛ و این در حالی بود که نصف متن نیز از شب قبل از سخنرانی حذف شده بود.   مهدی پور: اینکه اولین سخنران دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب باشیم، واقعا یک مقدار شرایط خاصی است. من در زمان عبور از گیت‌های محل سخنرانی و یا روز‌های قبل از آن استرس خاصی نداشتم، اما چند دقیقه قبل از آمدن رهبر انقلاب و زمانی که سرگرم سرودی بودم که دوستان هم خوانی می‌کردند به یکباره یکی از دوستان گفت: شما اولین سخنران دیدار هستید و این در حالی بود که من حدس می‌زدم سخنران دوم یا سوم باشم. در هر حال کسی که به عنوان اولین سخنران انتخاب می‌شود قرار است جو سالن را هدایت و جهت دهی کند و این مقداری دلهره آور بود، چون جو در ابتدا یک مقدار ساکت و سنگین است.  
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان این موضوع را در سال ۹۵ هم با رهبر معظم انقلاب مطرح کرد و ایشان توصیه‌هایی داشتند و با رئیس وقت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها صحبت‌هایی کردند و تصمیم بر این شد که ساختمان دفتر مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان آخرین ساختمان در طرح توسعه دانشگاه تهران پس گرفته شود.   مهدی پور/ صبوری
طرح توسعه دانشگاه تهران هزاران ایران دارد و بیشتر یک طرح تجاری است. در حال حاضر هر کدام از ساختمان‌هایی را که این دانشگاه خریداری کرده یا به پارکینگ و یا به کافه تبدیل شده‌اند؛ کافه‌هایی که به منبع فساد‌های مختلف اخلاقی و یا محلی برای سازماندهی دانشجویان چپ و مارکسیست مخالف نظام هستند. به گونه‌ای که هماهنگی‌ها برای اغتشاشات دی ماه سال گذشته در این کافه‌ها انجام شد و دانشگاه تهران باید نسبت به این اتفاقات پاسخگو باشد. ما اطلاعاتی داریم که دانشگاه تهران در جا‌هایی نسبت به این کافه‌ها کوتاه آمده است و بعضی جا‌ها خودشان اجازه این کار‌ها را داده‌اند.

بچه‌های جامعه اسلامی دانشجویان هیچ وقت ادعایی نسبت به ساختمان دفتر مرکزی این اتحادیه نداشته‌اند و صرفا تقاضای آن‌ها از وزارت علوم، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دانشگاه تهران این بوده که این فضا و سنگر که عده‌ای دانشجوی انقلابی در آن کار می‌کنند و در خیلی از جا‌ها این سنگر به درد انقلاب خورده است در اختیار جامعه اسلامی دانشجویان بماند.

در فتنه ۸۸ و اغتشاشات دی ماه ۹۶ این بچه‌های جامعه اسلامی دانشجویان بودند که در این سنگر از جبهه انقلاب دفاع کردند و این اتفاق را تمام مسئولان نظام به عینه دیدند. با این وجود برای ما سوال بود که تلاش دانشگاه تهران برای پس گرفتن این ساختمان آیا مخالفت با جبهه انقلاب است و یا با کار فرهنگی و سیاسی تشکیلاتی دانشجویان مخالف هستند و یا اصلا به دنبال این هستند که به یک عده دانشجوی فتنه گر و اغتشاشگر میدان بدهند.

نکته جالب این است که در اغتشاشات دی ماه ۹۶ برخی دانشجویان با خود سلاح گرم و سرد به دانشگاه تهران برده بودند به گونه‌ای که یکی از آن‌ها کوکتل مولوتوف در یکی از دانشکده‌ها جاسازی کرده بود، اما رئیس دانشگاه تهران در حمایت از این دانشجو مصاحبه کرد. با این وجود سوالی که برای ما پیش آمد این بود که آیا رئیس دانشگاه تهران مخالف کار تشکیلاتی و انقلابی است که ما پیگیر شدیم دیدیم بله او مخالف است.   خبرگزاری دانشجو: سخن پایانی شما؟ صبوری: چیزی که در دلمان مانده این است که ما به دلیل کمبود وقت یک متن ۲۵۰۰ کلمه‌ای را به ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه کاهش دادیم و دو بند و موضوع مهم را که می‌خواستیم به آن‌ها بپردازیم حذف کردیم که یکی از این موضوعات مربوط به نهاد‌های امنیتی و دیگری نیز مربوط به فضای انقلابی در نهاد‌های حوزوی بود.

در هر حال این جلسه برای جنبش عدالتخواه دانشجویی خیلی مهم است به همین دلیل ما روی کلمه به کلمه و جمله به جمله متن سخنرانی فکر می‌کنیم. به همین دلیل ما معتقدیم در دیدار با رهبری باید حرف‌هایی زد که کس دیگری نمی‌زند و دیگر اینکه حرفی را باید زد که جامعیت داشته و دغدعه فضای دانشجویی باشد.
منبع : خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking