۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰

برای اولین بار نماز وحدت مردم مهریز در روز عید فطر اقامه می‌شود

برای اولین بار نماز وحدت مردم مهریز در روز عید فطر اقامه می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس در مهریز، حجت‌الاسلام محی‌الدینی پیش از ظهر امروز، در جلسه هماهنگی برای اقامه نماز عید فطر خاطرنشان کرد: پراکندگی محلات مختلف مهریز و پدیده محله گرایی در این شهرستان یکی از مسائلی است که در برخی موارد باعث تصادم ساکنین محلات مختلف و معضلاتی در این شهرستان شده است.

امام‌جمعه مهریز افزود: طی ۲ سال گذشته با اقامه نماز عید سعید فطر در مسجد جامع ولیعصر شهرستان تلاش کردیم تا با نمایش صفوف به‌هم‌پیوسته مردم محلات مختلف مهریز در یک مکان، شاهد وحدت و یکپارچگی مردم این شهرستان باشیم؛ اما امسال قصد داریم با حمایت مسئولین، هیئت‌امنای مساجد و مردم این دیار گام بلندتری برداریم.

وی تأکید کرد: برگزاری نماز عید فطر با حضور ساکنین محلات مختلف، شکوه و عظمت اتحاد و همبستگی را به نمایش می‌گذارد و اقامه نماز باهدف برقراری اتحاد هر چه بیشتر بین مردم در روزی که روز دعا و روز پاداش خدا به مؤمنین است، دارای برکات بی‌شمار و موجب نزدیک شدن دل‌ها به یکدیگر می‌شود.

محی‌الدینی ضمن تشکر از تلاش‌های ستاد اقامه نماز جمعه برای اقامه نماز عید فطر در حسینیه وحدت مهریز گفت: جلسات متعددی در ماه مبارک رمضان با روحانیون، ائمه جماعت و اعضای هیئت‌امنای مساجد برگزارشده است و همگی برای برپایی نماز عید سعید فطر در حسینیه وحدت مهریز به‌اتفاق نظر رسیدند و بی‌شک این حرکت ارزشمند مایه دلگرمی مردم این شهرستان خواهد بود.

امام‌جمعه مهریز همچنین اذعان کرد: طی سال‌های گذشته نماز عید فطر در حسینیه وحدت توسط آیت‌الله صدر طباطبایی اقامه می‌شد و امسال این مسئولیت به عهده این‌جانب گذاشته‌شده است. با توجه به اهمیت موضوع همه به این حماسه بزرگ چشم دوخته‌اند و این مراسم از شبکه تابان به‌صورت زنده پخش می‌شود، می‌طلبد که تمام مسئولین و مردم مهریز برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این مراسم همت کنند.

وی با اشاره به حضور در نماز جماعت ۱۰ مسجد مهریز و ۷ مسجد در مناطق دورافتاده این شهرستان در طول ماه مبارک رمضان گفت: همراهی با مردم یک اصل است و باید همه مسئولین این نکته را به خاطر داشته باشند. هرچند شرایط اقتصادی نامساعد است و مردم به خاطر گرانی ها تحت‌فشار هستند اما همراهی و همدلی با مردم موجب خشنودی خدا و رضایت و امیدواری مردم می‌شود.

کلیدواژه ها :نماز جمعه عید
منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking