۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۳۰

امام جمعه موقت تهران: شب قدر شب ایمان آوردن به رزاقیت الهی است

امام جمعه موقت تهران: شب قدر شب ایمان آوردن به رزاقیت الهی است
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه رزق عام شامل همه بندگان و رزق خاص خداوند متعلق به مؤمنین و متقین است گفت: شب قدر شب ایمان آوردن به رزاقیت الهی است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دماوند، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری شامگاه دوشنبه در مراسم شب احیا بیست و یکم ماه رمضان که در مسجد جامع شهرستان دماوند برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از رمزهای شب قدر، امام حسین(ع) است اظهار داشت: محبوبیت اباعبدالله(ع) نزد پروردگار به حدی زیاد است که برای کسی قابل درک نیست و زیارت‌الحسین که جزو آداب این شب است این اهمیت را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: باید ذهن و عمل خود را با کتاب الهی هماهنگ کنیم این هنر انسان است که تا زمانی که نفس می‌کشد فرصت دارد خود را با قرآن کریم هماهنگ کند و هر کسی این کار را بهتر و بیشتر انجام دهد به سعادت رسیده است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در شب قدر عمر و روزه برجسته است ماجرای رزق در قرآن بسیار عجیب، شیرین، لطیف و اسرارآمیز است که خدای متعال وقتی خود را معرفی می‌کند نخست می‌گوید من خالقم، سپس می‌گوید من حیات‌بخشم و وسط این ماجرا می‌گوید من رزاق هستم و برای اینکه خیال بندگانش راحت شود این معرفی را با شناسه «إِنَّ اللَّهَ هُوَ الرَّزَّاقُ ذُو الْقُوَّةِ الْمَتینُ» معرفی می‌کند یعنی بارش رزق به صورت گسترده، فراوان و وسیع کار خداست.

روایتی تصویری از شیدایی عاشقانه مردم دارالارشاد در دومین شب قدرفضیلت شب قدر و دلایل ناشناخته بودن آن از نظر آیت‌الله دیربازتقدیرما در شب قدر چگونه رقم می‌خورد؟

حاج علی‌اکبری با بیان اینکه شب قدر شب ایمان آوردن به رزاقیت الهی است عنوان کرد: امشب باید به ایمان خود درباره رزاق بودن خداوند عمق دهیم و هر میزان ایمان که داریم را افزایش داده و بالا ببریم؛ چرا که امشب کارگزاران دستگاه الهی جدول رزق را می‌نویسند.

وی در ادامه با اشاره به آیاتی از سوره «ذاریات» خاطرنشان کرد: هر نوع بهره‌ای که رافع یک نیاز اساسی است را رزق می‌گویند از لقمه‌ای که دریافت می‌کنید تا نوری که برای حیات شما از کیلومترها ارسال می‌شود، خداوند رزق عام و عمومی را در دنیا به تمام بندگانش می‌دهد.

امام جمعه تهران همچنین گفت: خداوند می‌فرماید «زمانی که نفس شما متوقف شد و عجل شما فرا رسید این رزق عام و عمومی برچیده خواهد شد و در مرحله بعدی تمام افراد از این رزق بهره‌مند نخواهد بود و تنها یک گروه مؤمنین و متقین بر سر سفره الهی خواهند نشست».

حاج علی‌اکبری سپس تصریح کرد: در راه تلاش برای به دست آوردن رزق باید چشم و امیدمان به دست خدا باشد و اندازه و مرزهای خداوند را در حلال و حرام رعایت کنیم، زیرا لقمه حرام رزق نیست بلکه آتش است و نگه داشتن عفت و حرص نزدن در رزق از جمله نکات مهّم است.

وی با اشاره به ضرورت انفاق در راه خدا ادامه داد: اگر خداوند عزّت، روزی، آبرو، محبّت امیرالمؤمنین، توفیق نماز و روزه، مال و ثروت، علم و دانش و هر چه داده برای خودش است و باید همه این‌ها را در راه خدا انفاق و سرمایه‌گذاری کنیم که هر چه انفاق کنیم خداوند بیشتر به ما روزی خواهد داد و هر چه باتقواتر زندگی کنیم رزق جاودانی بیشتری به ما عطا خواهد شد.

کلیدواژه ها :انفاق
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking