۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷

عده‌ای خانه ملت را به سخره گرفته‌اند

عده‌ای خانه ملت را به سخره گرفته‌اند
گروه سیاسی- امام جمعه کرج با انتقاد از عملکرد برخی از نمایندگان مجلس گفت: عده‌ای به وظایف نمایندگی به درستی عمل نمی‌کنند، خانه ملت را به سخره گرفته‌اند و جایگاه مجلس را نمی‌دانند.

عده‌ای خانه ملت را به سخره گرفته‌اند

به گزارش ایکنا از البرز، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج، سوم خرداد در خطبه‌های نماز جمعه کرج اظهارکرد: مجلس از قدرت کافی برخوردار است اما شاهد ضعیف عمل کردن نمایندگان در برخی مواقع هستیم؛ مجلس در رأس امور قرار دارد اما امروز اقداماتی خوبی در آن صورت نمی‌گیرد در صورتی که می‌تواند با اختیارات قانونی، به مبارزه با فساد بپردازد.
وی با بیان اینکه مجلسی مورد قبول است که به صورت شفاف عمل کند، افزود: تبلیغات حضور در مجلس باید شفاف صورت گیرد؛ عده‌ای به وظایف نمایندگی به درستی عمل نمی‌کنند و خانه ملت را به سخره گرفته‌اند و جایگاه مجلس را نمی‌دانند.
به گفته آیت الله حسینی همدانی، گروهی از آقایان به دنبال منفعت‌طلبی هستند در حالیکه امروز با مشکلاتی مواجه هستیم که دلایل به وجود آمدن آن‌ها نداشتن مجلسی کارآمد، به روز، دغدغه‌مند و انقلابی است.
امام جمعه کرج با اشاره به وجود برخی تخلفات در مجلس بیان کرد: چرا آقایان مجلس در بسیاری از مصوبات فعال نیستند؟ چرا بسیاری از مهم‌ترین اقدامات را پشت گوشت می‌اندازند و به سخره می‌گیرند؟
این مسئول با بیان اینکه اقدامات مجلس می‌توانست زبان منتقدان را کوتاه کند، ادامه داد: گاهی باید فردی توسط نمایندگان مجلس استیضاح می‌شد اما کوتاهی صورت گرفت؛ مجلس باید پویا، جوان و کارآمد باشد.
حسینی همدانی با بیان اینکه باید افراد جوان و انقلایی برای حضور در مجلس تشویق و انتخاب شوند، تصریح کرد: افرادی که سنی از آن‌ها گذشته اجازه دهند جوانان انقلابی، دغدغه‌مند و پرشور به مجلس وارد شوند.
وی با بیان اینکه توسعه و گشایش امور کشور به کمک مجلس‌نشینان انجام خواهد شد و مجلس باید نقش خود را در امور کشور به درستی انجام دهد، تأکید کرد: افرادی که در امر انتصابات تأثیرگذار هستند مراقب رفت و آمدهای خود باشند.
نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به سابقه فعالیت مسئولان در کرج، بیان کرد: یکی از استانداران به دلیل اقدامات اشتباه خود مجبور به عذرخواهی شد؛ به آقایان تذکر می‌دهم استان را ملتهب نکنند. هیچ کسی در استان البرز فرصت و توان صحبت از فتنه و فتنه‌گری را نخواهد داشت.
امام جمعه کرج بیان کرد: مخالف برگزاری جلسات و برنامه‌های سیاسی نیستیم اما چه اصراری است که افراد مریض را دعوت کنید؟ خطوط قرمز باید رعایت شود و این جزو اصول استان البرز است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دشمنان سعی دارد با فشار اقتصادی ایران را مجبور به مذاکره کند؛ مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس ثابت کردند که اهل استقامت و اقتدار هستند.
امام جمعه کرج بیان کرد: رئیس جمهور آمریکا صبح امروز ایران را خطرناک نامید و ملت را تروریست برشمرد و گفته است که با ایران کنار نمی‌آید البته اقرار کرده که به ایران حمله نمی‌کند و ما می‌دانیم جرأتش را ندارد؛ تمامی این‌ها از برکات مقاومت است.
نماینده ولی فقیه در استان البرز مطرح کرد: باید عمل به بیانات مقام معظم رهبری را در دستور کار قرار دهیم تا به سربلندی و پیروزی دست پیدا کنیم؛ اجازه نمی‌دهیم عده‌ای خطوط قرمز را نادیده بگیرند، بدانند که توان موشکی ما قابل مذاکره نیست.
آیت الله حسینی همدانی در پایان گفت: سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر است که مقاومت ستودنی مردم و نبرد بی‌امان 34 روزه این پیروزی را رقم زد؛ امید بستن به هر کس جز خدا ما را با مشکلات و دشواری‌هایی مواجه می‌کند.
انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

اخبار مرتبط

website tracking