۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۰

امام جمعه چغادک: گرانی‌ افسار گسیخته مردم را کلافه می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بوشهر، حجت الاسلام رضا خدری امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر چغادک با گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر اظهار داشت: خرمشهر نماد ایستادگی ملت ایران در مقابل بیگانگان است و این آزادسازی پس 578 روز اسارت در عملیات بیت المقدس در سوم خرداد 1361 حاصل شد.

امام جمعه چغادک افزود: فرهنگ شهادت‌طلبى که امروز در منطقه همچون عراق و سوریه و یمن ایجاد شده در واقع با الگوگیری از ایستادگی مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس است.

وی بیان داشت: اگر حشدالشعبى در عراق، حزب‌الله در لبنان، زینبیون در دمشق و فاطمیون افغانستانی در سوریه و انصاراالله در یمن ایجاد شد همه اینها الگوى خود را از مقاومت ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلى و ایستادگى مردم در عرصه‌های مختلف دفاع مقدس گرفته‌اند که یک نمونه بزرگ آن آزادسازى خرمشهر است که با کمبود امکانات و می‌توان گفت با دست خالی در مقابل سر تا پا مسلح مقاومت کردند.

خدری در ادامه سالروز پیرزوی حزب‌الله لبنان بر ارتش اسرائیل در 5 خرداد سال 79 را گرامیداشت و گفت: این پیروزی ثمره مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی است که در واقع پایان اسطوره شکست ناپذیرى ارتش صهیونیستى‌ بود و ابهت پوشالی این رژیم در هم شکسته شد. 


خطیب جمعه چغادک افزود: مهم‌ترین دستاورد پیروزى بزرگ مقاومت این بود که توهم اسرائیل بزرگ، از نیل تا فرات، که شعار صهیونیست‌ها بود را براى همیشه از بین برد و با استمرار مقاومت و با ابراز انزجار ملتها از این رژیم جنایتکار که جمعه آینده به عنوان روز قدس باید با شکوه بیشتر به صحنه بیاییم و علیه این رژیم موضع گیری کنیم و إن شاءالله شاهد ضعف و خواری بیشتر و زوال آن در آینده نزدیک باشیم.


وی در ادامه مسائل اقتصادى‌ و معیشت مردم را دغدغه مهم رهبر انقلاب‌ دانست و گفت: گرانی‌های افسار گسیخته مردم را کلافه می‌کند و دولت باید در زمینه رفع مشکلات اقتصادی مردم جدیت بیشتری داشته باشد؛ چرا مردم باید هر هفته شاهد گرانی‌های بی‌ضابطه جدید باشند.

خدری اضافه کرد: گرانی بی‌ضابطه و بی‌دلیل قیمت مسکن و اجاره مسکن مخصوصاً در شهرهای بزرگ در روزهای اخیر قابل پذیرش برای مردم نیست و برای دولت هم زیبنده نیست که دست روی دست بگذارد تا جنایتکاران اقتصادی ملت را در فشارهای اقتصادی قرار دهند بلکه باید بسیار قویتر از این و با تدبیر بیشتر عمل کند و جلوی این مشکلات را بگیرد.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking