۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۱

درباره علل موفقیت سریال پایتخت؛

پرچم «پایتخت» همچنان بالاست

پرچم «پایتخت» همچنان بالاست
باز هم سریال «پایتخت» در رأس آمار مخاطبان سریال‌های تلویزیونی قرار گرفت و محسن فاضلی مهمترین علت موفقیت این سریال را وجود نویسندگان خلاق و کاربلد آن دانست.

محسن فاضلی، منتقد سینما و تلویزیون، درباره علل موفقیت سریال «پایتخت» با توجه به پخش تکراری و چند باره آن در بین دیگر سریال‌های جدیدی که روی آنتن تلویزیون هستند به خبرنگار برنا گفت: سریال «پایتخت» به چند دلیل مورد توجه مردم قرار گرفت و از آن استقبال شد. اولین دلیل را می‌توان نویسندگان خوش ذوق و خلاق دانست. دومین مسأله به مضمون، قصه و ساختار مناسب این اثر برمی‌گردد و در نهایت کارگردانی درست سیروس مقدم است که باعث شده سریالی ماندگار را شاهد باشیم. با توجه به اینکه این سریال یک سریال طنز موقعیت است و بازیگرانش با طنز آشنا هستند و می‌دانند یک سریال طنز چگونه باید سامان داده شود، «پایتخت» توانست جایگاه ویژه‌ای در میان سریال‌ها از آن خود کند. همچنین قصه‌ها و داستان‌هایی که انتخاب شده بسیار ساده و روان است و مردم هم دوست داشتند که زندگی خودشان را در این سریال ببیند و دنبال کنند.

وی درباره علل ادامه نداشتن این سریال گفت: البته عدم ادامه ساخت این سریال ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که مهمترین آن را می‌توان نبود حمایت مسئولان و نهادهای مربوط به تولید سریال‌ها دانست. تا جایی که تلویزیون برای تولید و پخش این سریال نه تنها حمایتی نکرده بلکه با استفاده از اینکه این سریال پرطرفدار است به  پخش تبلیغات مختلف در خلال این برنامه پرداخت و برای خود به سود مالی بالایی رسید. 

این منتقد سینما و تلویزیون در پایان گفت: من فکر می‌کنم بانیان و مسئولان سازمان صداوسیما خوب می‌دانند ذائقه و نیاز مردم از سریال‌ها در حال حاضر در چه نوع سطحی قرار دارد اما نمی‌خواهند وارد این میدان شده و به نیاز مردم پاسخ بدهند.

کلیدواژه ها :طنز خلاق
منبع : برنا

پربازدیدترین امروز

website tracking