۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۷

بسته اخبار حوادث امروز؛

کشف ۴۴ کیلوگرم هروئین در استان مرکزی/خودروی سواری با نیم تن مغزگردوی قاچاق در آشتیان متوقف شد

کشف ۴۴ کیلوگرم هروئین در استان مرکزی/خودروی سواری با نیم تن مغزگردوی قاچاق در آشتیان متوقف شد
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی از کشف ۴۴ کیلوگرم هروئین در عملیات دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر در این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ مجموعه ای از گزارشات رسیده به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ و اقدامات نیروی انتظامی طی ساعات گذشته در استان مرکزی به شرح زیر است: 

کشف ۴۴ کیلوگرم هروئین در استان مرکزی

سرهنگ "یوسف سپهوند" جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشریح خبر کشف ۴۴ کیلوگرم هروئین در استان مرکزی گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر در یکی از محورهای مواصلاتی استان، در انجام تحقیقاتی از جابجایی مواد مخدر توسط یک توزیع کننده مواد مخدر مطلع شدند.

وی افزود: در تمهیدات اجرایی پلیس، خودرو در یکی از محورهای مواصلاتی شناسایی و در عملیاتی متوقف شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: در این عملیات راننده خودرو دستگیر و در بازرسی از خودروی او ۴۴ کیلوگرم هروئین کشف شد.

سرهنگ سپهوند تصریح کرد: فرد دستگیر شده در این عملیات با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

۹۸۰ میلیون ریال کالای قاچاق از یک اتوبوس در عملیات پلیس شازند کشف شد

سرهنگ "محمدعقیل سلگی" فرمانده انتظامی شهرستان شازند در رابطه با کشف کالای قاچاق در شازند گفت: روز گذشته تیمی از ماموران انتظامی شهرستان در یکی از محورهای مواصلاتی یک دستگاه اتوبوس مسافربری حامل کالای قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.

وی افزود:‌ در بازرسی انجام شده از این خودرو ۹۸۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال انواع کالای قاچاق شامل لاستیک و لوازم یدکی خودرو، کولر گازی، کپسول گاز، ماشین ظرفشویی و... کشف شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد:‌ فرد دستگیر شده در این عملیات با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سارق اماکن خصوصی در ساوه دستگیر شد/ اعتراف به ۱۳ فقره سرقت

سرهنگ " پرویز اسدی " فرمانده انتظامی شهرستان ساوه  با اعلام خبر دستگیری سارق حرفه ای اماکن خصوصی و اعتراف او به ۱۳ فقره سرقت در این شهرستان گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در شهرستان و شکایت مالبختگان، ماموران پلیس اگاهی این شهرستان با بررسی صحنه های سرقت و تحقیقات تخصصی موفق به کسب سرنخ های مهمی در این سرقت ها شدند.

وی ادامه داد: با تحقیقات نامحسوس پلیس و بررسی علمی ادله و سرنخ های به جا مانده از سارق در صحنه های سرقت، سرانجام هویت سارق شناسایی و از سوی مأموران کلانتری ۱۱ این شهرستان دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه یادآور شد: متهم در بازجوئی های به عمل آمده به ۱۳ فقره سرقت از اماکن خصوصی در نقاط مختلف این شهرستان اعتراف کرد.

سرهنگ اسدی در پایان با تأکید بر رعایت اصول پیشگیری و استفاده از لوازم ایمنی از سوی شهروندان به منظور عدم وقوع سرقت از اماکن خصوصی افزود: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شد.

پلمب واحد قنادی متخلف در شازند

سرهنگ "محمد عقیل سلگی" فرمانده انتظامی شهرستان شازند دررابطه با شناسایی و پلمپ واحد صنفی قنادی گفت: در اجرای طرح نظارت بر اماکن عمومی و پیشگیری از وقوع تخلفات صنفی در ماه مبارک رمضان، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی با همکاری بازرسان اتاق اصناف از تعدادی واحد صنفی عرضه کننده شیرینی در سطح شهرستان این شهرستان بازدید کردند.

وی خاطر نشان کرد: در این طرح نظارتی یک واحد قنادی متخلف با هماهنگی دستگاه قضائی به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی پلمب شد.

این مقام انتظامی در پایان مهم ترین هدف پلیس از اجرای طرح نظارت بر اماکن عمومی در سطح شهرستان شازند را رعایت حقوق شهروندان و شئونات اسلامی از سوی واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضان دانست و از آنان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف در واحدهای صنفی مراتب را به مرکز فوریت های ۱۱۰ اعلام کنند

قدردانی راننده خودروی دارای نقص فنی از امدادرسانی پلیس

بنا بر اعلام دفتر نظارت همگانی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، راننده یک دستگاه خودرو بعد از امدادرسانی بی منت ماموران پلیس راه در تماس با سامانه تلفنی ۱۹۷ این چنین گفت:‌

"سلام؛ در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه در محور اراک به سمت خمین خودروی من پنچر شده بود و با خانواده ام در راه مانده بودیم، وسیله ای برای پنچر گیری نداشتیم و هیچ خودرویی نمی ایستاد تا به ما کمک بکند، تا اینکه گشت پلیس راه که در حال عبور بود نگه داشت و ماموران پلیس راه شهابیه به ما خیلی کمک کردند، از زحمات ایشان تقدیر و تشکر می کنم

سارق حرفه ای در اراک دستگیر شد/ اعتراف به ۲۷ فقره سرقت خودرو و باطری خودرو

سرهنگ" سید نورالدین حسینی" رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشریح جزئیات خبر دستگیری سارق خودرو در اراک گفت: در چند ماه گذشته گزارش هایی از وقوع سرقت خودروهای پراید مدل پایین و باطری خودروی های پیکان در چندین محله شهر اراک به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ گزارش شد و بررسی تخصصی موضوع به کارآگاهان پلیس ارجاع شد.

وی ادامه داد: بلافاصله اقدامات فنی پلیس برای شناسایی سارق آغاز شد و کارآگاهان پلیس موفق شدند این فرد را که سارقی سابقه دار بود در یکی از محله های شهر اراک شناسایی و در عملیاتی دستگیر کنند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اسناد و مدارکی که در روند رسیدگی به پرونده های سرقت به دست آمد، فرد دستگیر شده به ۷ فقره سرقت خودروهای پراید مدل پایین و۲۰ فقره سرقت باطری خودروهای پیکان در اراک اعتراف کرد.

سرهنگ " حسینی" در پایان با اشاره به اینکه تمام اموال مسروقه پس از کشف به مالباختگان برگردانده شد، اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس آگاهی در پایان از مردم خواست در صورت اطلاع و مشاهده هرگونه موارد مشکوک پلیس را از طریق سامانه ۱۱۰ مطلع کرده و چنانچه نسبت به عملکرد کارکنان انتظامی، پیشنهاد، انتقاد و یا شکایاتی دارند از طریق سامانه ۱۹۷ با دفتر نظارت همگانی بازرسی فرماندهی انتظامی استان در تماس باشند.

خودروی سواری با نیم تن مغزگردوی قاچاق در آشتیان متوقف شد

سرهنگ "محمدعلی گودرزی" فرمانده انتظامی شهرستان آشتیان در بیان جزئیات خبر کشف ۵۰۰ کیلوگرم مغز گردوی قاچاق گفت: با برنامه ریزی جامع پلیس شهرستان در مبارزه با کالای قاچاق، روز گذشته تیمی از ماموران پاسگاه انتظامی مزرعه نو در یکی از محورهای مواصلاتی یک دستگاه خودروی سواری حامل قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.

وی افزود:‌ در بازرسی از این خودرو مقدار ۵۰۰ کیلوگرم مغز گردوی قاچاق کشف شد.

سرهنگ گودرزی ارزش بار قاچاق کشف شده را بنا بر اعلام کارشناسان ۴۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت:‌ راننده خودرو در این عملیات دستگیر و برای برخورد قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

دستگیری سارقان حرفه ای منزل در عملیات پلیس زرندیه / کشف یک میلیارد ریال اموال سرقت شده از مخفیگاه متهمان

سرهنگ "محمدرضا روشندل" فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه در تشریح خبر دستگیری سارق حرفه ای یک منزل مسکونی گفت: در روزهای اخیر در پی اعلام گزارشی از سرقت اقلام یک منزل مسکونی ، موضوع در قرارگاه تشدید مبارزه با سرقت پلیس این شهرستان مطرح و تیمی از کارآگاهان پلیس بررسی پرونده را به صورت ویژه شروع کردند.

وی ادامه داد: با شروع تحقیقات تخصصی و اقدامات محسوس و نامحسوس صورت گرفته، از سوی کارآگاهان پلیس اگاهی شهرستان زرندیه، سرانجام ۲سارق سابقه دار حرفه ای در این زمینه شناسایی و در عملیات پلیس شهرستان دستگیر شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف اقلام سرقتی منزل مذکور در مخفیگاه متهمان یاد آور شد: ارزش تقریبی اقلام سرقتی کشف شده در حدود یک میلیارد ریال برآورد شده است.

سرهنگ روشندل خاطر نشان کرد: متهمان با توجه به اعترافات صریح و دیگر مستندات به دست آمده در این عملیات، پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.

وی در پایان با تأکید به رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان به منظور پیشگیری از سرقت اموال موجود در منازل مسکونی و دیگر اماکن عمومی افزود: ‌سامانه های تلفنی ۱۱۰و ۱۹۷ در کلیه ساعات شبانه روز آماده دریافت گزارش های شهروندان و دریافت هرگونه انتقاد ،پیشنهاد و تقدیر آنان از عملکرد پلیس می باشد.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking