۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۶

معاون اول قوه قضاییه:

اصلاحات کلی در سیستم بانکی ایجاد می‌شود

اصلاحات کلی در سیستم بانکی ایجاد می‌شود
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: بانک مرکزی و دولت در حال انجام اصلاحات کلی در سیستم بانکی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، در حاشیه آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری مازندران در گفتگو با خبرنگار با بیان اینکه یکی از وظایف مهم دستگاه ها، بانک‌ها و قوه قضاییه حمایت از فعالان اقتصادی و افرادی است که در تولید داخلی نقش دارند، گفت: از طرف بانک مرکزی و دولت تلاش‌هایی در حال انجام است که اصلاحات کلی در سیستم بانکی کشور به وجود بیاید.
وی افزود: بانک‌ها در قبال دریافت معوقات خود از افرادی که به هر دلیلی نتوانستند قسط خود را پرداخت کنند بنگاه‌های تولیدی یا کارخانه‌های آنان را تملک می‌کند که برای اصلاح این مورد در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مباحثی در جریان است.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: برای حل این مشکل شورای عالی نیز در ماه‌های اخیر تشکیل شده است.
معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه بانک مرکزی نیز در این خصوص دستورالعمل‌هایی دارد، اما همه بانک‌ها رعایت نمی‌کنند، افزود: دادستان کل کشور در حال پیگیری است که همه بانک‌ها مطابق با دستورات و مقررات بانک مرکزی عمل کنند.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: به بدهکاران بانکی و بازاریانی که به دلیل مسائل بازار و تحریم‌های ظالمانه با مشکل مواجه شدند مساعدت می‌شود.
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking