۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۷

برگزاری نخستین دوره المپیاد نوآوری وخلاقیت در تبریز

نخستین دوره از مسابقات مقدماتی المپیاد نوآوری و خلاقیت ایران، تحت عنوان بالتازار کاپ به میزبانی مرکز نوآوری دانشگاه تبریز برگزارشد.

برگزاری نخستین دوره المپیاد نوآوری وخلاقیت در تبریزمدرسی دبیر اجرایی بالتازار کاپ آذربایچان شرقی گفت: دراین مسابقات 250 نفرشرکت کننده ازمیان دانش آموزان دوره اول ودوم متوسط دختروپسر حضوردارند که تیم های برتر به مرحله کشوری راه پیدامی کنند.

مدرسی افزود:در این مسابقات، مهارت‌های حل مساله،تفکرخلاق و ایده پردازی ، تفکر طراحی وارزیابی ایده،تهیه مدل کسب وکار،رهبری و کار تیمی، بازاریابی وشناسایی نیازمشتریان ،جذب وحفط مشتری، فن بیان و مذاکره، مدیریت منابع (زمان و سرمایه)، مدیریت ریسک و همچنین تصمیم گیری به نوجوان ها آموزش داده می شود و در قالب چالش های انفرادی و تیمی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

وی گفت:بالتازار کاپ یک المپیاد خلاقیت ونوآوری است که درراستای پرورشی خلاقیت ونوآوری دردانش آموزان است.

وی بیان کرد:امروزه خلاقیت جزومهارت های مهم دنیاست دراین دوتیم بالتازار کاپ درتلاش است که این مهارت را دردانش آموزان پرورش دهد،تادانش آموزان تصمیمات درستی جهت انتخاب رشته دانشگاهی وپس ازآن درکسب وکار داشته باشند.

دبیر اجرایی بالتازار کاپ استان،گفت:هدف از طراحی و برگزاری المپیاد نوآوری و خلاقیت، ایجاد فرصتی برای نوجوان ها است، تا مهارت ها و اطلاعات لازم برای موفقیت در کسب و کار و زندگی اجتماعی خود را در قالب بازی و کار تیمی برای حل مساله یاد بگیرند که در سرفصل های درس های مدرسه مطرح نمی شود.

 

کلیدواژه ها :المپیاد
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking