۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۱

7000 هکتار زمین ساحلی برای پرورش میگو در استان بوشهر واگذار شد

مدیرکل شیلات ‌بوشهر گفت: تاکنون 7 هزار هکتار زمین ساحلی در نقاط مختلف استان ‌برای پرورش میگو به سرمایه‌گذاران واگذار شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عباسعلی زنده‌بودی صبح امروز در نشست با مسئولان عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر با بیان اینکه آبزی‌پروری یکی از برنامه‌های مهم شیلات استان بوشهر است اظهار داشت: در این راستا زمین‌های ساحلی استان بوشهر شناسایی و برای اجرای این طرح‌ها زیرسازی شده است.

وی از واگذاری 7 هزار هکتار زمین ساحلی استان بوشهر برای پرورش میگو خبر داد و بیان کرد: این اراضی برای پرورش میگو آماده است که تاکنون افزون بر 5 هزار هکتار آن برای پرورش میگو راه‌اندازی شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه سال گذشته 3 هزار و 500 هکتار زمین ساحلی این استان به متقاضیان سرمایه‌گذاری برای پرورش میگو واگذار شده است خاطر نشان کرد: این زمین‌ها برای اجرای طرح‌های پرورش میگو در حال آماده‌سازی است و امسال 910 هکتار دیگر واگذار می‌شود.

زنده‌بودی با اشاره به اینکه‌های اجرای طرح‌های پرورش میگو متقاضیان زیادی دارد گفت: برای اجرای طرح پرورش میگو که دارای ضوابط قانونی خاص است چارچوب ویژه‌ای تعریف و تدوین شده است.

وی، با اشاره به سایت پرورش ماهی خاطر نشان کرد: برای اجرای طرح پرورش ماهی در استخرهای ساحلی دیلم و بوشهر 200 هکتار زمین امسال به سرمایه گذاران واگذار می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر به پرورش ماهی در آبهای خلیج فارس تحت عنوان پرورش ماهی در قفس پرداخت و تصریح کرد: تاکنون 45 فقره پروانه تاسیس اجرای پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس استان بوشهر به ظرفیت تولید سالانه 44 هزار تن  ماهی صادر شده است .

زنده‌بودی از افتتاح 2 طرح پرورش ماهی در قفس خبر داد و بیان کرد: ظرفیت این 2 پروژه 11 هزار تن در سال است و برای اجرای 34 پروژه دیگر به ظرفیت 26 هزار تن اقدامات لازم زیرساختی در حال اجراء است.

وی، با بیان اینکه 9 موافقت اصولی پروژه پرورش ماهی در قفس در دست اقدام است افزود: غیر از پرورش ماهی و میگو، طرح‌های دیگری از جمله کشت جلبک، زیست فناوری دریایی  و کشت دیگر محصولات دریایی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از اجرای شهرک‌های شیلاتی در استان خبر داد و  خاطر نشان کرد: شهرک شیلاتی در مناطق مختلف رودشور شمالی، دلوار و زیست فناوری دریایی در دست اقدام است.

بوشهر|آغاز پروژه 20000 تنی پرورش ماهی در قفس با مشارکت بنیاد مستضعفان در تنگستان+ تصاویر بوشهر|میزان تولید پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر به 4000 تن می‌رسد پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر به 4000 تن رسید

زنده‌بودی با اشاره به پرورش ماهی در قفس در استان گفت: 2 طرح تولید و پرورش ماهی در قفس به ظرفیت سالانه 500 تن در دست اجراء است که هرکدام 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پروژه 400 تنی 20 درصد و یک‌هزار تنی نیز 10 درصد پیشرفت دارد که این 4 پرورژه پرورش ماهی در قفس تا پایان امسال مدار  تولید می‌شود.

وی، از اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس به ظرفیت 10 هزار تن در استان بوشهر خبر داد و گفت:  اکنون در استان بوشهر افزون بر 4 هزار تن  ماهی در قفس در استان بوشهر تولید می‌شود که تا پایان امسال افزایش می‌یابد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking