۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۱

65 هزار هکتار از مراتع سیستان و بلوچستان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 65 هزار و 280 هکتار از مراتع جنوب سیستان و بلوچستان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
- اخبار استانها -

غلام حیدر زورقی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: مبارزه با ملخ صحرایی درسیستان و بلوچستان به 65 هزار و 280 هکتار رسیده که در این میان مراتع شهرستان‌های کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر، سیب و سوران، خاش و سرباز علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: تاکنون عمده حضور ملخ‌ها در شهرستان‌های چابهار و شهرستان کنارک بوده است که براساس گزارش‌ها بیشترین  اراضی را تحت سیطره خود قرار داده اند.

وی با اشاره به اینکه کار مبارزه با ملخ های صحرایی مهاجر از ابتدای 13 اسفندماه سال گذشته در استان آغاز شده است عنوان کرد: در حال حاضر 42 هزار و 10هکتار از سطح سمپاشی شده مراتع در جنوب سیستان و بلوچستان به ملخ بالغ و مابقی به بچه ملخ اختصاص داشته است.

عملیات کانون‌کوبی ملخ در 6500 هکتار از مراتع مغان انجام شدهجوم ملخ‌های صحرایی به 2 ‌منطقه گچساران/ قرارگاه عملیاتی مبارزه ‌تشکیل شد‌حمله گله‌ای ملخ صحرایی به مراتع گچساران؛ خطر تمام مناطق کهگیلویه و بویراحمد را تهدید می‌کند

وی ادامه داد: با توجه به آخرین گزارش ارسالی از سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) مبنی بر هجوم دسته های ملخ از آن سوی مرز و استانهای دیگر به سیستان و بلوچستان مبارزه با این آفت از 13اسفند ماه سال گذشته در این استان آغاز شد و همچنان ادامه دارد که  کشاورزان باید در صورت مشاهده این آفت مراتب را به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی و یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع رسانی کنند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking