۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۲

سرعت بخشی به عملیات راهداری در شهرستان ارومیه

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ارومیه ازانجام عملیات راهداری بمنظور بهسازی و ایمن سازی محور‌های ارتباطی این حوزه خبر داد.
سرعت بخشی به عملیات راهداری در شهرستان ارومیهبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،صادق حبیب زاده رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ارومیه در جلسه بررسی نواقصات جاده‌ای به منظور اجرای هرچه بهتر طرح راهداری گفت: به منظور کاهش تصادفات احتمالی و افزایش ضریب ایمنی تردد، عملیات ویژه راهداری با سرعت هر چه بیشتر توسط این اداره در حال انجام است.

وی با اشاره به عملیات نصب، اصلاح مرمت، ساماندهی تابلو و علائم در محور‌های اصلی فرعی و روستائی کرد و افزود: ۳۰۷ عدد چراغ چشمک زن در نقاط حادثه خیز مرمت و بازبینی و هم چنین ۳ مورد چراغ چشمک زن نصب شده است.

رئیس اداره راهداری حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ارومیه، ایمن سازی محور‌های آسیب دیده از سیل و نقاط وقوع تصادف را از برنامه‌های اجرا شده عنوان کرد و افزود: ۲۸ عدد تابلوی هشدار دهنده و اطلاعاتی در نقاط آسیب دیده از سیل نصب و هم چنین ۹۵ شاخه گاردریل در نقاط وقوع تصادف اصلاح و مرمت شد.

این مقام مسئول از آغاز عملیات اجرایی چاله پرکنی در قالب طرح ویژه خبر داد و گفت: طی این عملیات در اردیبهشت ماه سال جاری قریب بر ۷۰ تن آسفالت در محور‌های ارومیه –سرو، ارومیه-مهاباد، ارومیه-اشنویه، بند-راژان و محور‌های روستایی از جمله نظرآباد، شاهین آباد، قشلاق خنجر، ترکمان، غریب کندی، آباجالو و گوگ تپه مورد استفاده قرار گرفته و مابقی محور‌ها نیز در دستور کار این اداره قرار دارد.

حبیب زاده پاکسازی، یازگشایی و مرمت جاده‌ها بر اثر رانش، بازگشایی کانال‌های مسدود شده آب در محور‌های روستایی، عملیات تسطیح و رگلاژ و هم چنین لایروبی پل‌ها را گوشه‌ای از عملیات انجام گرفته راهداران طی ماه اخیر برشمرد.

وی در ادامه این نشست از تعیین اکیپ‌های کارشناسی فنی مختص هر محور جهت نظارت و بررسی نواقصات جاده‌ای در راستای ایمن سازی محور‌ها و بالا بردن سطح استاندارد مطابق با شاخص‌های کشوری خبر داد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ارومیه در پایان جلسه با اشاره به ضرورت نگهداری راه‌ها مخصوصا در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، تصریح کرد: سال جاری رویکرد اصلی بر انجام پروژه‌های نیمه تمام و اجرای طرح‌هایی که از محل شاخص‌های توسعه اقتصادی پیشنهاد شده در بخش‌های مختلف است که محرک توسعه و اصلاح در بافت‌های کم برخوردار محسوب می‌شود.  
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking